EN

У мене немає слів – без назви

Rathausgalerie Kunsthalle стає простором для виробництва, презентацій і зібрань. Виставка українських художників супроводжується програмою змінних презентацій та подій на майданчиках арт-простору Rathausgalerie Kunsthalle та в інших місцях Мюнхену.


Текст організаторів:


Назва “У мене немає слів – без назви” апелює до відкритості художніх процесів, а також відноситься до безмовності та безпорадності перед нещодавніми подіями.

Виставка спробує розкрити питання, які турбують всіх нас: Яку роль відіграє сучасне мистецтво на тлі нинішньої ситуації? Яка може бути художня реалізація задумів митців в країні, що у стані війни? А як щодо митців, яким довелося залишити батьківщину?

 

 

Виставка у Rathausgalerie Kunsthalle об’єднує мистецькі роботи художників та кінематографістів, деякі з них даний час проживають в Мюнхені, а інші  продовжують плідно працювати в Україні.

Представлено мистецькі роботи, що були створені в останні місяці й кілька років тому, які сьогодні набувають нового значення. Так, режисер і куратор Микола Рідний склав кінопрограму «у дусі голосу з Києва» з відеороботами, які були зроблені після лютого 2022 року та були доповнені поточною зйомкою сьогоденного вигляду країни з роботами інших митців. 

Мистецькі твори виставки “У мене немає слів – без назви” свідчать про особистий та колективний досвід перед обличчям руйнування та потребою залишити свій дім; відображають події, що передували нинішнім, або спрямовують наш погляд у далеке (утопічне) майбутнє. У своїй сукупності вони також посилаються на глобальні наслідки та парадокс нібито мирного повсякденного життя та надзвичайного стану, таким чином використовуючи активну силу контробразів і наративів поза голосами новин і політики.

Художниця Паула Германн створила скульптурну інтервенцію для широкої програми виставки, яка буде доступна для використання як місце воркшопів та презентацій робіт. Скульптурні модулі за своїм технічним виконанням можуть постійно змінюватись під час виставки. Створено місце, що є простором для зустрічей та обміну думками та ідеями між широкою та професійною аудиторією: між митцями та громадськістю, між ініціативами та установами з Мюнхена та України. 

У рамках відкритого конкурсу митцям буде запропоновано подати свої роботи на тимчасову поп-ап виставку, що буде розташована в зоні “майстерні”.


Численні гості та організації-партнери пропонують освітні та культурні програми для всіх вікових груп та запрошують взяти участь в подіях та в обговореннях німецькою, англійською, українською та німецькою жестовою мовами.


У співпраці з культурним центром Gorod / Svoï, Музейний освітній центр (MPZ), Bellevue di Monaco, культурний музей Villa Stuck, культурний громадський центр LUISE. Програма доповнена концертами, виставами, кінопрограмою, відкритими майстер-класами, екскурсіями з гідом, лекціями та дискусіями з експертами.

 

Куратори: Лена фон Ґейсо
та Богдана-Ярина Топілко

 

Besucher*innen-Service 

Tel.: +49 01525 79 46 465 

Mail: rathausgalerie@muenchen.de 

 

Location

Rathausgalerie Kunsthalle – art space of the City of Munich

Marienplatz 8

80331 Munich

www.rathausgalerie-muenchen.de

www.facebook.com/rathausgalerie.kunsthalle

Instagram: @rathausgalerie.kunsthalle

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.