EN

У Львові на чотирьох локаціях проходить «Львівський тиждень скульптури».

До 27 листопада.

Текст отрганізаторів: 

Одна із локацій – Галерея ЛНАМ (вул. Кубійовича 35 б), в якій буде представлено виставку “ЗОНА ВЗАЄМОПРОНИКНЕННЯ”, на якій представлені дипломні та курсові роботи наших випускників факультету декоративно-прикладного мистецтва, більшість з яких стали відомими митцями.

Відкриття проєкту відбудеться 21 листопада в понеділок о 15:00.

Специфіку художньої освіти Львова другої половини ХХ століття визначає виразне переважання традиційних різновидів декоративно-ужиткового мистецтва. Воно було закладене в самій назві навчального закладу – «ЛДІПДМ». Після прийняття рішення про закриття в ньому на початку 1959 року відділу монументально-декоративної скульптури (як, до речі, й монументально-декоративного живопису) пріоритетність декоративно-ужиткового мистецтва стала ще очевиднішою.

Виняткову роль декоративно-ужиткового мистецтва у Львові зумовлював ще один фактор – своєрідний місцевий «винахід», особливий шлях подолання ідеологічного заслону. Відчувши «слабинку» ідеологічної системи, частина художників свідомо спрямувала свою творчу енергію у сфери декоративно-ужиткового мистецтва. Те, що було заборонене в скульптурі відбувалося в декоративно-ужитковому мистецтві. Початкова експансія художньої кераміки, а згодом художнього скла. дерева і металу ставала більш ніж очевидною (хоч, зазвичай самі скульптори воліли того не визнавати). Формувалася своєрідна «зона взаємопроникнення», зона потужних кольоропластичних експериментів на межі скульптури та різновидів декоративно-ужиткового мистецтва. Ця тенденція зберігається до сьогодні та вповні відповідає засадам постмодернізму, з його безконечним, нічим не обмеженим творчим простором, де немає видимих меж і кордонів.

Куратор виставки: Орест Голубець

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.