EN

У Дніпрі відбудеться серія показів українського кіно 

Протягом червня та липня в галереї Артсвіт проходитимуть покази українського кіно. Всі охочі зможуть подивитися як фільми, що вже стали класикою, так і нові стрічки українських режисерів.

Текст організаторів:

Галерея Артсвіт та Культура Медіальна запускають серію показів українського кіно для місцевих мешканців та тих, хто мав покинути свої домівки через війну. Від початку повномасштабного вторгнення організації вимушені були скасували всю мистецьку та освітню програму, що планували на 2022 рік, та створити на базі Центру сучасної культури тимчасовий соціальний, гуманітарний та освітній хаб для вимушено переміщених осіб. Зараз вони вирішили поновити постійну культурну програму і розпочати її з кінопоказів. 

«Сьогодні і наша команда, і дніпряни, і ті, хто приїхали в Дніпро з міст, де йдуть бойові дії, відчули потребу в культурних заходах. Саме тому ми почали працювати над оновленою програмою, яка розпочнеться із показів українського кіно. Це буде добірка, в яку увійшли ігрові, документальні та короткометражні стрічки, класика українського кінематографа, фільми 1990-х та 2000-х. Ми хочемо більше говорити про нашу культуру, історію боротьби нашої країни проти колоніального тиску з боку Росії, прагнемо актуалізувати імена українських режисерів та спровокувати діалог між різними поколіннями творців», — розповідає директорка галереї Артсвіт Ірина Полікарчук. 

Наступний показ заплановано на 23 червня, де о 18:00 покажуть стрічку «Цвітіння кульбаби» Олександра Ігнатуші. Це український драматичний художній фільм 1992 року, що розповідає про сільського хлопця Юрася, який щойно вийшов із в’язниці та не може пристосуватися до нових умов життя. За вікном — незалежна Україна, а молодь тепер «танцює немосковський, незалежний, самостійний рок-н-рол».

Останній у цьому місяці показ пройде 30 червня о 18:00 — глядачі зможуть побачити фільм Валентина Васяновича «Атлантида». Події стрічки відбуваються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Донбас повернувся до складу країни, проте його території стали непридатними для життя. Ролі у фільмі виконали непрофесійні актори: ветерани АТО, волонтери, бійці ЗСУ. 

«Під час війни культурне життя не повинно припинятися, саме зараз важливо продовжувати говорити про нашу культуру та ставати співтворцями якісного українського культурного контенту. Тому разом з галереєю Артсвіт та у партнерстві з Довженко-Центром, Артхаус Трафік та Вавилон’13 ми підготували чудову добірку класичного та сучасного, документального та художнього кіно, яке не має вікових обмежень, а сам формат кінопоказів дає можливість залучати якомога ширшу аудиторію», — говорить керівник Культура Медіальна та Центру сучасної культури у Дніпрі Андрій Палаш. 

Кінопокази приходитимуть за адресою Крутогірний узвіз, 21а. 

Вхід вільний. 

Для участі потрібно зареєструватися: 

«Цвітіння кульбаби» — https://bit.ly/3xAJtIu. 

«Атлантида» — https://bit.ly/3xDpgSK. 

Програму на липень та анонси подій можна подивитися в соцмережах галереї Артсвіт та Культура Медіальна або у Фейсбук-події кінопоказів.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.