Виставка «Цвітіння повсякденності» представляє два покоління фотографів. Литовських класиків фотографії та їх послідовників, які акумулювали стилістичні конструкції, естетику та психологізм своїх вчителів.

Учасники:
Антанас Суткус, Александрас Мацияускас, Вітас Луцкус, Ромуальдас Ракаускас, Рімантас Діхавічюс, Ромуальдас Пожерскіс.

Куратор:
Томас Пабедінскас

У часи СРСР фотографи не могли займатися комерційною діяльністю. Але саме литовські фотографи першими у Радянському Союзі створили своє професійне об’єднання у 1969 році. Таким чином, вони були працевлаштовані й офіційно заробляли фотографією, хоча в інших республіках це було неможливо.

Нова команда Клайпедського осередку Спілки фотографів Литви протягом кількох років досліджувала та вивчала творчість своїх самобутніх авторів, займалася показом та їхньою популяризацією в Литві та інших європейських країнах. І нарешті її побачать у Києві.

За словами куратора виставки Томаса Пабедінскаса на литовських фотографів сильно вплинула виставка гуманістичної фотографії «Сім’я людська», яка відбулася в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку (МОМА) у 1955 році. У об’єктиви литовських фотографів все частіше потрапляли мешканці сіл, їхній побут та звичаї. Фотографи зверталися до провінції, як до можливості зберегти основи литовської ідентичності в радянський період. Це могло інтерпретуватися, як спроба протистояння політичній та ідеологічній системі того часу, яка, однак, не вступала з нею у відкриту конфронтацію.

Автори Литовської школи фотографії створили не тільки унікальний напрямок фотографії, але і певний спосіб сприйняття та уявлення світу, через який ми сьогодні маємо можливість зануритися у минуле й порівняти його з сьогоденням.

В день відкриття вхід вільний.
У інші дні за умовами музею:
• Звичайний квиток — 50 грн.
• Пільговий квиток — 30 грн.

У зв’язку з продовженням адаптивного карантину в Україні, організатори рекомендують дотримуватися дистанції та превентивних процедур й подбати про наявність маски під час відвідування заходу.

Виставка триватиме до 25 жовтня.

Національний музей Тараса Шевченка
бульвар Тараса Шевченка, 12