EN

ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation оголошують OPEN CALL на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize

OPEN CALL на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва.

M17 Sculpture Prize — єдина в Україні професійна премія в галузі тривимірного мистецтва. У 2019 році її започаткували Центр сучасного мистецтва М17 разом з Adamovskiy Foundation. Премія спрямована на пошук і підтримку талановитих сучасних художників і художниць з України. Ідеї розглядаються міжнародним журі, що має на меті зробити українських митців/мисткинь більш видимими для закордонних експертів та стимулювати у такий спосіб обмін досвідом і професійне зростання наших художників/-ниць. Водночас ще одне прагнення Премії — розробляти та пропонувати містам трансформаційні рішення для громадських просторів.

M17 Sculpture Prize 2022 — вже друга премія ЦСМ М17 і Adamovskiy Foundation.

Як і минулого разу, номінанти/-тки отримають фінансування на реалізацію своїх ескізів та візьмуть участь у виставці в ЦСМ М17 — вона відбудеться восени 2022 року.

Головний переможець отримає премію в розмірі 250 000 грн

Дедлайн подання заявки: 1 грудня 2021 року

Цього року ми заохочуємо до подання кросмедійні мистецькі проєкти, де разом та/або замість традиційних використовуються нові медіа. А крім того — такі, що орієнтовані на пряму взаємодію із публічними просторами, конкретними міськими локаціями.

Тема M17 Sculpture Prize 2022: «Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті»

«З-поміж багатьох складових поняття постгуманізму нас зацікавило насамперед те, яким у його межах постає міський простір після тотальної медіалізації й змін у самосприйнятті головного (раніше) діяльного суб’єкта і безпосереднього будівника цього простору — людини.

Розвиток нових технологій вже призвів до появи нових форм суб’єктності та нових режимів існування у просторі. Слідом за усвідомленням «флюїдности» ідентичностей приходить усвідомлення постійного проживання ситуації «співпросторовости», яку зафіксували процеси медіалізації: уявні світи, створювані соціальними, політичними, культурними дискурсами, співіснують, взаємопроникаючи. Нові медіа перетворюють ці простори на простори кочівництва і транзиту, котрими суб’єкт «ковзає» без заданого напряму, а, може, й «розподіляється» у них.

Ми вирішили запропонувати митцям і мисткиням уважніше придивитись до цих впливів нових медіа на модифікацію людської сутности та взаємопов’язану з тим модифікацію міського контексту існування людини. І представити результати своїх спостережень, роздумів та відкриттів у вигляді об’єкта/-тів мистецтва».

Кураторки: Катерина Рай, Євгенія Гавриленко
Керівниця проєкту: Наталія Шпитковська

ВАЖЛИВО! Цифрові проєкти мають бути подані разом із продуманими варіантами матеріальної реалізації — «матеріального носія» ідеї — задля експонування у виставковому просторі або безпосередньо у місті.

Участь у конкурсі можуть взяти художники/-ці, які:

  • мають паспорт громадянина/-ки України;
  • мають ідею тривимірного об’єкта, який можна було б розмістити у місті.

Вікові обмеження відсутні!

До розгляду приймаються тривимірні об’єкти мистецтва, матеріальні й цифрові, виконані за допомогою як традиційного інструментарію, так і з використанням технологій віртуальної реальності (VR), доповненої реальності (AR), змішаної реальності (MR), штучного інтелекту (AI), голографії, великих даних (Big Data), генеративного дизайну (Generative Design), відеомапінгу (3D mapping) тощо.

Один учасник може подати до 3-х ідей.

Більше про конкурс та умови участи — M17 Sculpture Prize 2022

ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ

(для заповнення вам необхідно увійти до свого облікового запису Google)

Звертатися із питаннями можна у соцмережах (Facebook, Instagram) або за електронною адресою m17sculptureprize@artcult.org.ua

Центр сучасного мистецтва М17 — культурна інституція, що прагне стати місцем діалогу для фахових кіл, платформою для вивчення та дослідження історичних і сучасних культурних процесів. Разом з українськими та міжнародними експертами ми воліємо навчати й надихати українське суспільство; через виставки, різноманітні мистецькі й освітні практики сприяти його позитивній трансформації. ЦСМ підтримує художні експерименти, колаборації та міжнародні обміни для експертів і митців різних напрямів задля інтеграції українського мистецтва до світового контексту.

Adamovskiy Foundation — фонд, заснований бізнесменом Андрієм Адамовським у 2018 році. Діяльність Фонду має некомерційний характер і націлена на збереження та вивчення культурної спадщини України та країн Східної Європи, а також має на меті популяризацію культури та мистецтва як запоруки сталого і цивілізованого розвитку суспільства.

Центр сучасного мистецтва М17
вул. Антоновича, 102-104

 

pr@m17.artcult.org.ua

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.