EN

Цифрова колекція художнього музею

Текст організаторів:

«Карантин диктує нові правила»: 500 оцифрованих шедеврів миколаївського музею виклали в онлайн

Більше 500 оцифрованих експонатів Миколаївського обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна з’явилися у відкритому доступі. Це унікальне зібрання графічних творів XVIII – середини XX століття, яке раніше практично не виставлялося широкій аудиторії.

Онлайн-каталог створений в рамках проєкту «Цифрова колекція художнього музею», який реалізує Агенція розвитку Миколаєва у співпраці з музеєм.

«Це лише мала частина художньої колекції, яку можна побачити в Миколаєві. Більшість з оцифрованих робіт є суспільним надбанням. Тому відкриття доступу до колекції графіки принесе користь і глядачам, і самому музею. Бо чим більше людей ознайомляться з творами в мережі, тим більша ймовірність, що вони особисто відвідають виставкові зали», – вважає Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій та зв’язків з громадськістю КУ «Агенція розвитку Миколаєва».

Микола Кричевський, “Гірський краєвид з річкою”, 1939 р.

Музей володіє унікальним зібранням малюнків і акварелей XVIII – середини XX століття. Серед них роботи Олександра Богомазова, Михайла Жука, Іллі Рєпіна, Валентина Сєрова, Костянтина Коровіна, Зінаїди Серебрякової, Івана Шишкіна, Михайла Соколова, Філіпа Малявіна, Сергія Судейкіна, Бориса Кустодієва та інших відомих митців. Однак через свій розмір та чутливість до світла багато експонатів не виставляють в постійній експозиції. Завдяки проєкту, тепер у всіх бажаючих з’явилася можливість не виходячи з дому доторкнутися до прекрасного.

Анатоль Петрицький, “Портрет композитора М.І. Вериківського”, 1930 р.

За словами організаторів, створення цифрової колекції графіки з вільним доступом в форматі 24/7 дозволяє ввести зазначені твори у науковий обіг, поліпшує базу першоджерел для наукових досліджень і дає можливість тиражування отриманих копій.

Артур Фонвізін, “Портрет невідомої”, 1930-1940 рр.

Всі 518 творів з колекції музею доступні на інформаційному ресурсі museum.myart.org.ua. Сайт доступний як українською, так і англійською мовами. Інструменти пошуку в галереї дозволяють сортувати експонати за ім’ям художника або технікою виконання (олівець, акварель, вугіль, сангіна, пастель, гуаш, туш, темпера і т.п.). Опубліковані зображення супроводжуються описами і нотатками про їх походження в музейній колекції. Крім того, на сайті можна прочитати статті про самих художників.

 

Аристарх Лентулов, Ескіз декорації до балету І. Стравінського “Жар-птиця”, 1919-1920 рр.

«Карантин диктує нові правила. Тому пропонуємо разом зануритися у віртуальну колекцію музею ім. Верещагіна з переглядом його дивовижних графічних експонатів», – кажуть організатори.

Проєкт з оцифрування музейних фондів реалізує КУ «Агенція розвитку Миколаєва» за підтримки Українського культурного фонду.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.