Центр сучасної культури у Дніпрі відкрив open call на резиденцію «Уявне місто»

Центр сучасної культури у Дніпрі відкрив open call на резиденцію «Уявне місто»З 20 по 30 листопада куратори, культурні менеджери, дослідники, критики та журналісти у сфері культури зможуть провести дослідження у Дніпрі та попрацювати над ідеями власних проєктів спільно з локальними інституціями.

Текст організаторів: 

«Уявне місто» — це нетворкінгова резиденція, спрямована на посилення співпраці між місцевими експертами та професіоналами з інших регіонів. Протягом 10 днів учасники програми зможуть попрацювати з історико-культурними і соціальними контекстами Дніпра: запросити до діалогу локальні спільноти, розробити ідеї майбутніх проєктів разом з місцевими інституціями, здійснити інтервенції у простір міста та протестувати теоретичні підходи на практиці. Частина резиденції проходитиме офлайн у Дніпрі, частина — онлайн.

Програма «Уявне місто» відкрита до нових підходів, бачень та колаборацій. Через комунікацію на різних рівнях з експертами, що мають різний культурно-мистецький бекграунд, організатори прагнуть розширити поле суспільного дискурсу та глибше опрацювати сенси Дніпра; подивитися зі сторони на місто, його минуле, теперішнє та потенційне майбутнє. Зіставляючи історичні нашарування з теперішніми умовами, а локальне — з глобальним, учасники моделюватимуть різноманітність подальших трансформацій. Проєкти у сфері культури, розроблені учасниками резиденції, будуть презентовані публічно і реалізовані у Дніпрі у 2022-2023 роках. 

«Ми пропонуємо учасникам резиденції, спираючись на власний досвід та взаємодію з локальними артефактами, уявити місто таким, яким воно могло б стати у майбутньому. І не просто уявити, а через конкретні культурні практики, діалог та взаємодію з міськими організаціями та спільнотами посприяти реалізації цих припущень», — розповідає директор Центру сучасної культури у Дніпрі Андрій Палаш.

Організатори забезпечують проїзд до Дніпра і назад в межах України, проживання на час резиденції та добові. Через карантинні обмеження учасники резиденції мають бути щеплені однією або двома дозами вакцини від Covid-19 чи надати довідку про хворобу за останні пів року. 

Заявки на участь в резиденції «Уявне місто» приймаються на пошту  dniproccc@gmail.com з темою листа «Ім’я_Прізвище_Уявне місто 2021». До листа необхідно додати мотиваційний лист та резюме. 

Дедлайн подання заявок: 2 листопада 2021 року. Подробиці — на сторінці open call у Facebook.

Програма реалізується в межах проєкту Dnipro Contemporary за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради та Культурної столиці.

____________

Організатори резиденції: 

Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC)

dniproccc@gmail.com 

Зв’язки зі ЗМІ: 

Дінара Халілова, +380992495261

dinarakhalilova0@gmail.com

Центр сучасної культури у Дніпрі у соцмережах: 

Facebook: https://www.facebook.com/dniproccc 

Instagram: https://www.instagram.com/dniproccc/ 

Telegram: https://t.me/dniproccc 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.