EN

ЦЕНТР МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ БАХМУТУ


Маша Вишедська (Бахмут) про діяльність молодіжної арт-спільноти Бахмуту.  Сюжет створено за підтримки  «Українського культурного фонду» 2020 рік.

Марія Вишедська у сюжеті про:

0.01-01.00

Ми знаходимося в приміщенні «ФрідомХабу». Це — молодіжний центр, який пустив нас на час проведення стріт-арт лабораторії «Американські пагорби». Цей проєкт підтримує Будинок Європи, і ми цей проєкт придумали минулої осені-зими. Він повинен був бути в іншому форматі, але пройшло багато часу, і він переформатувався в такі індивідуальні проєкти молодих художників Бахмута. Ми тут робимо роботи, які потім будуть висіти на вулицях міста. Вони намальовані на плитах ОСБ, які, в принципі, стійкі до змін температури і можуть довго висіти на вулиці і, в разі чого, їх можна буде перенести на інше місце

01.00-01.58

Я б це назвала мобільним стріт-артом. У нас проєкт повинен був початися навесні, і ми розраховували на співпрацю з навчальними закладами. Якраз, ми думали, весна — кінець навчального року, березень-квітень, не починається гаряча пора, коли потрібно здавати іспити, і з нами будуть готові співпрацювати, і буде на вулиці досить тепло, можна працювати і відразу ж розвішувати ці роботи, але ми пропустили літо через те, що розраховували на навчальні заклади, вони були на канікулах. І ось прийшла осінь, час реалізовувати проєкт — і тут знову карантин, тож ми трошки його переформатували: у нас дуже багато було зустрічей онлайн, ми обговорювали ідеї та все це робили, не зустрічаючись наживо. І ось зараз ми тут працюємо по кілька чоловік і малюємо тут свої картини.

01.59-03.06

Зараз в нашій групі більше 13 чоловік. У нас є окрема група живописців, вони окремо працюють над своїм проєктом. Художники на різній стадії: зараз чотири людини вже закінчують малювати або в процесі малювання, а деякі ще не приступили, але, я думаю, незабаром почнуть. 

Тема «Велетень в місті». У нас є пагорби за містом, які мають народну назву «жопа велетня», тому що там катаються на санках, і є два пагорби, які мають схожу форму. Спочатку це був жарт, що у нас від велетня є тільки його задня частина, а всього іншого немає, і ми з Оленою Клочко думали, що потрібно спочатку знайти якісь частини велетня, а зараз це — єднальна тема, від якої можна відштовхнутися в своїх роздумах.

03.07-04.07

Я спеціально намагалася не думати заздалегідь, над чим я буду працювати в цьому проєкті, щоб, якщо що, не тиснути на учасників своєю ідеєю, але останні пару тижнів у мене сформувалася своя тема в цій велетенський темі — це культ святого велетня. 

Це — головна ікона. Це, власне, велетень і його головна частина в нашому місті. Я стала малювати ікони, які могли б бути в цьому культі. 

Ми об’єднані тим, що працюємо разом в один часовий проміжок. У нас різні техніки, різні стилі, підходи, але приблизно ми з одного покоління, у нас невелика різниця у віці і є одна загальна тема — щось, пов’язане з велетнем. Кожен розкриває велетенські тему по-своєму.

 

Програма Центру молодіжних ініціатив Бахмуту реалізується за підтримки Дому Європи.

 

 

 

 

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.