EN RU

ЦЕНТР МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ БАХМУТУ


Маша Вишедська (Бахмут) про діяльність молодіжної арт-спільноти Бахмуту.  Сюжет створено за підтримки  «Українського культурного фонду» 2020 рік.

Марія Вишедська у сюжеті про:

0.01-01.00

Ми знаходимося в приміщенні «ФрідомХабу». Це — молодіжний центр, який пустив нас на час проведення стріт-арт лабораторії «Американські пагорби». Цей проєкт підтримує Будинок Європи, і ми цей проєкт придумали минулої осені-зими. Він повинен був бути в іншому форматі, але пройшло багато часу, і він переформатувався в такі індивідуальні проєкти молодих художників Бахмута. Ми тут робимо роботи, які потім будуть висіти на вулицях міста. Вони намальовані на плитах ОСБ, які, в принципі, стійкі до змін температури і можуть довго висіти на вулиці і, в разі чого, їх можна буде перенести на інше місце

01.00-01.58

Я б це назвала мобільним стріт-артом. У нас проєкт повинен був початися навесні, і ми розраховували на співпрацю з навчальними закладами. Якраз, ми думали, весна — кінець навчального року, березень-квітень, не починається гаряча пора, коли потрібно здавати іспити, і з нами будуть готові співпрацювати, і буде на вулиці досить тепло, можна працювати і відразу ж розвішувати ці роботи, але ми пропустили літо через те, що розраховували на навчальні заклади, вони були на канікулах. І ось прийшла осінь, час реалізовувати проєкт — і тут знову карантин, тож ми трошки його переформатували: у нас дуже багато було зустрічей онлайн, ми обговорювали ідеї та все це робили, не зустрічаючись наживо. І ось зараз ми тут працюємо по кілька чоловік і малюємо тут свої картини.

01.59-03.06

Зараз в нашій групі більше 13 чоловік. У нас є окрема група живописців, вони окремо працюють над своїм проєктом. Художники на різній стадії: зараз чотири людини вже закінчують малювати або в процесі малювання, а деякі ще не приступили, але, я думаю, незабаром почнуть. 

Тема «Велетень в місті». У нас є пагорби за містом, які мають народну назву «жопа велетня», тому що там катаються на санках, і є два пагорби, які мають схожу форму. Спочатку це був жарт, що у нас від велетня є тільки його задня частина, а всього іншого немає, і ми з Оленою Клочко думали, що потрібно спочатку знайти якісь частини велетня, а зараз це — єднальна тема, від якої можна відштовхнутися в своїх роздумах.

03.07-04.07

Я спеціально намагалася не думати заздалегідь, над чим я буду працювати в цьому проєкті, щоб, якщо що, не тиснути на учасників своєю ідеєю, але останні пару тижнів у мене сформувалася своя тема в цій велетенський темі — це культ святого велетня. 

Це — головна ікона. Це, власне, велетень і його головна частина в нашому місті. Я стала малювати ікони, які могли б бути в цьому культі. 

Ми об’єднані тим, що працюємо разом в один часовий проміжок. У нас різні техніки, різні стилі, підходи, але приблизно ми з одного покоління, у нас невелика різниця у віці і є одна загальна тема — щось, пов’язане з велетнем. Кожен розкриває велетенські тему по-своєму.

 

Програма Центру молодіжних ініціатив Бахмуту реалізується за підтримки Дому Європи.

 

 

ЦЕНТР МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ БАХМУТУ

 

 

 

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.