Меню

«ЦеГлина — 2019» в ЦеГлинаАрт

17 травня о 19.00

Текст організаторів:

«ЦеГлина 2019». Фестиваль сучасного мистецтва.
Основні медіа – Кераміка.
Акт – Синергія
Усюди лише й мови про синергію! Об’єднання традиційних технік та стилів у суцільний потік візуальної інформації, що має значення. Більше не існує чітких меж між мистецтвом і дизайном, між декоративними та академічними техніками, усі працюють над аналізом та шукають рішення. Поодинокі мистецтвознавці намагаються все ж визначати види та жанри, щоб не втратити важливість систематизації, але глобалізація та інформаційний вік вносить свої корективи.
Лише синергія у сучасному суспільстві здатна створювати нові ефективні моделі та якісно нові реальності. Фестиваль сучасної кераміки саме така модель – він був заснований не окремою інституцією, а у злагодженій діяльності митців, що ніби з окремих цеглинок вибудовували власний дім у якому вміщали свої «непрактичні» речі. Кожного року у синергії півсотні українських митців вибудовується тіло фестивалю. Завдяки взаємодіям з іноземними митцями зріс інтерес до участі у спільній справі.
Цього року ідейна лідерка та організатор фестивалю Олеся Дворак-Галік, після участі у міжнародному симпозіумі зініціювала участь у «ЦеГлині» турецьких митців. Тепер у синергії вибудовується міжнародний дім для творів сучасної експериментальної керамічної пластики. Серед учасників художниця з Білорусії. Участь чотирьох турецьких митців підтримано Посольством України в Анкарі , тож фестиваль тепер виконує вагому роль у культурній дипломатії, що є такою важливою у часи непередбачуваних змін у країні. Лише у синергії нові інституції, ініціативи, події та окремі митці здатні вибудувати позитивний імідж країни.
Тож, «Синергія» — проект, що об’єднує різноманітні експерименти з керамічними матеріалами та їх обробкою, різноманітні антропоморфні та антропоцентричні теми. Проект створений людьми, про людей, для людей. Тут ви зустрінете звичні та нові обличчя та почерки, образи, що примусять замислитись, а також об’єкти , які закликатимуть до змін і трансформації.
Традиційно, спеціально до фестивалю, створені інтерактивні роботи, модульні конструктори, що здатні змінюватись без моменту руйнування, із закладеними варіаціями, інтелектуальні естетичні ігри для ока та розуму. Обличчя сучасного суспільства у станковій керамічній скульптурі , керамічні пласти та об’єми сповнені природних форм та явищ.
Обкладинкою фестивалю стала робота турецького митця Хасана Нумана Сучаглара – «Зруйнований будинок в середині мене», що проголошує руйнацію особистості на одинці. Такий вибір зумовлено рішенням поставити виклик – закликати до єднання та синергії, для якісно нового рівня спільного творення.
Людмила Ничай

Учасники фестивалю:
Alika Ceramica / Україна
Бусел Розаліна / Білорусія
Войтович Юрій / Україна
Галенко Марко / Україна
Гібаленко Світлана / Україна
Дворак-Галік Олеся / Україна
Друль Ганна / Україна
Забеліна Тетяна / Україна
Ісупова Неллі / Україна
Каан Чандуран / Туреччина
Калініна Катерина / Україна
Ковальова Аліна / Україна
Козлик Оля / Україна
Корн Беата / Україна
Кузьменко Марія / Україна
Куруц Андріана / Україна
Максимчук Тетяна / Україна
Марко Ірина / Україна
Міміношвілі Гія / Україна
Мусатов Юрій / Україна
Падун Леся / Україна
Періхан Сан Аслан / Туреччина
Попова Ната / Україна
Портнова Ліза / Україна
Присяжнюк Артем / Україна
Проданчук Віктор / Україна
Святун-Павлишин Тетяна / Україна
Симкович Аліна / Україна
Собко Надія / Україна
Сонер Пільге / Туреччина
Сопільняк Олександр / Україна
Томашівська Анастасія / Україна
Федоренко Лариса / Україна
Хананова Наталія / Україна
Хасан Нуман Сучаглар / Туреччина
Хижинський Володимир / Україна
Чавус Анна / Україна
Ярошевич Уляна / Україна

Фестиваль триватиме по 1 червня

ЦеГлинаАрт
Набережно-Лугова, 2В

бачите помилку, пишіть сюди
Поділитися сторінкою