EN

ЦЕ НЕ ТЕ, ЩО ТИ ДУМАЄШ. МОНТАЖ ЕКСПОЗИЦІЇ


Виставка художниці Kinder Album (Львів) відкривається сьогодні, 17 листопада, і триватиме в “Щербенко Арт Центрі” (Київ) до 18 грудня.

Текст організаторів:

Новий персональний проєкт львівської художниці Kinder Album «Це не те, що ти думаєш». Виставка сполучатиме олійний живопис та кераміку, з якою мисткиня активно працює останні роки, використовуючи глину шамот і техніки глазурі та бісквіту.
І олія, і кераміка позначають новий, складніший та серйозніший етап творчості Kinder Album, порівняно зі вже звичними для неї малюнком на папері А4 та ліпкою з пластиліну soft clay, яким зазвичай користуються діти. Живопис і скульптура – засоби вираження, що передбачають більшу тривалість та складнішу етапність виконання, які свідчать про «дорослішання» художниці, хоча в її творах завжди зберігається флер наїву та несерйозності.
Наче граючи з глядачем у загадки, мисткиня переносить яскраві ключові образи з картин у скульптури, оприявнюючи їх та роблячи більш матеріальними, присутніми тут і зараз. Так, роботи в експозиції перетворюються на певні підказки, що мають відіслати нас до не розказаних історій, сюжетів і смислів.
Головний образ, що поєднує роботи та є камертоном всієї виставки (як і творчості Kinder Album в цілому) – оголене тіло, що сполучається із різноманітними об’єктами, культурними відсилками, реквізитом і декораціями. Це сполучення набуває ефекту контрастності: оголена жінка випромінює свободу, чесність, неупередженість та простоту, а все що її оточує – додає нові шари сенсів і контекстів. Тут і починається загадкова гра: це те, про що я подумав? чи ні?
Оголена жінка і все, що відбувається довкола неї, – наче тонке співставлення діонісійського та аполонічного начал, приватного і публічного, особистого – і того, що може стосуватися, бути близьким кожному. Така новостворена близькість схожа на дотик до шкіри.
Відтінки тілесного – на полотнах картин та в керамічних об’єктах – транслюють щось сокровенне. І художниця ділиться ним, тільки не у розповіді, а за допомогою образів. Така щирість може застати зненацька, та справа глядача – взяти себе в руки і співвіднести ці образи зі своїм досвідом: фантазіями, спогадами і знаннями з історії мистецтва.
Керамічні об’єкти і живописні образи Kinder Album поєднують у собі елементи випадковості, інтимності та міфологічної універсальності. Як-от, рука, що є і мультикультурним символом, і просто способом доторкнутися та подолати дистанцію, а отже сказати собі: «так, це саме те, що я думаю».
Авторка тексту — Євгенія Буцикіна.
Проєкт можна побачити до 18 грудня.
Графік роботи: Вт – Сб 11:00 – 20:00

Вхід вільний!

Щербенко Арт Центр
Михайлівська, 22B

 

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.