EN

«Тролейбус номер тринадцять» у “Гаражі 127”

Гараж 127 запрошує на відкриття першої виставки художниці з Харкова Дар’ї Кривчикової «Тролейбус номер тринадцять».

Текст організаторів:

Ми чекаємо на вас 25.07 (субота) о 18:00 у Гаражі 127 (Харків, вул. Новоолександрівська, 54а, гараж № 127). Відкриття пройде на майданчику, перед Гаражем. Будь ласка, не забудьте ваші захисні маски!

 

  Якщо попався щасливий квиток у тролейбусі номер 13, це добрий знак чи на нещастя?

 

 Дар’я  Кривчикова народилася та все життя прожила Харкові. Навчається в Харківському національному університеті радіоелектроніки на факультеті комп’ютерних наук. Художньої освіти не має, але більше 3 років займається цифровий ілюстрацією.

Основним елементом експозиції є напис “Покажи мені знак” написаний кодом Морзе на темному тлі, де кожна точка в шрифті – щасливий квиток з харківського наземного транспорту. На додаток до неї створена серія малюнків, яка досліджує теми удачі, добрих (і не дуже) знаків і здатності людини бачити ці знаки в простих речах. У серії 13 робіт (як і букв в написи на головному елементі). Це число вибрано не випадково, а для протиставлення нещасливого числа щасливим квиткам.

Так само в цілому в роботі піднімається тема наділення сенсом предмета: спочатку проїзний документ стає щасливим знаком, а потім щасливий квиток стає точкою в коді (по суті, засобом передачі тексту).

 «Тролейбус номер тринадцять» — четверта  з сімох  виставок проекту «Перша виставка», що відбудуться у Гаражі 127 влітку та восени 2020 року. У рамках проекту ми допомагаємо молодим художницям та художникам, що ще не мають виставкового досвіду, підготувати та провести свою першу виставку.

 «Першу виставку» підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe — Дім Європи.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.