EN

TREE

До 3 квітня у галереї  “Дукат” (Київ) можна подивитися виставку Пінхаса (Павла) Фішеля (Київ).

Текст галереї: 

У серії «зв’язані підрамники» дерев’яний підрамник, що мав би бути вторинним відносно живописної площини, висувається автором на перший план. Його частини: планки, мотузки, хрестовина, цвяхи, — отримують у художньому втілення Фішеля нову, особливу роль, а важливість самого полотна натомість нівелюється. Формальні пошуки серії «зв’язаних підрамників», що продовжують пошуки художників модернізму, висувають перед глядачем вічну діалектику боротьби матеріалу і форми.

Серія «букети з уламків» — це дерев’яна скульптура, що складається з битого посуду та говорить про заворожливу красу катастрофи та подолання смерті шляхом трансформації функції в образ.

Цю тему доповнює і розвиває серія «неоБарокових карт» — дерев’яних рельєфних пластин, які поєднують водночас естетику картографії й «антиестетику» матеріалу — старої розшарованої фанери.

Поєднання трьох серій у одній експозиції вкладається у авторську програму зі створення синтетичного, мульниконцептуального мистецтва та формування нового глядача.

 

Пінхас (Павло) Фішель (нар. 1971) — український художник, дизайнер, скульптор, графік та ілюстратор. Народився у Києві. Закінчив РХСШ ім.. Т. Шевченка по класу графіки (1990, викладачі: З. Лєрман, О. Животков), НАОМА, факультет живопису, театрально-декораційне відділення, напрям сценографії (1996, курс Д. Лідера). Відомий своїми експериментами у галузі живопису: стилізації, авторські підрамники, пластилін замість олії тощо. Твори знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Естонії, Голландії, Бельгії, Германії, Іспанії, Ізраїля, США. Живе і працює у Києві.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.