EN

ТОЧКА ЗОРУ. ВІД ЗАХОДУ ДО СХОДУ

В “Софії Київській” відкрито виставку скульптури просто неба. Восени планується презентація каталогу виставки. Куратор проекту Тетяна Калита (Київ).

Кураторський текст:
7 червня у Національному заповіднику “Софія Київська” відбулася офіційна презентація виставки скульптури просто неба “Точка зору. Від Заходу до Сходу”. Нагадаємо, що цей безпрецедентний для українських заповідників історико-архітектурного профілю проект реалізовано в рамках програми ІІ-го Міжнародного фестивалю мистецтв “Анна Київська Фест”, який проходив у Києві з 27 травня по 29 червня.
У виставці взяли участь відомі українські скульптори – Петро Антип (Горлівка/ Київ), Тамара Бабак (Київ), Юрій Багаліка (Київ), Микола Бірючинський (Горлівка/Київ), Владислав Волосенко (Київ), Олександр Волосенко (Київ), Олександр Дяченко (Київ), Олексій Золотарьов (Київ), Олег Капустяк (Львів), Світлана Карунська (Київ), Володимир Кочмар (Харків), Олександр Мацюк (Київ), Валерій Пирогов (Харків), Костянтин Синицький (Київ), Василь Татарський (Київ) і Василь Ярич (Львів).
Відсутність єдиної тематичної лінії, розмаїття технік і жанрів, поєднання фігуративу та абстракції, традиції і новаторства яскраво свідчать, що сучасна скульптура не є сталою й консервативною, з чітко фіксованими межами. Стаючи органічною частиною сакрального простору Національного заповідника, вона наближає історичний хронотоп до сучасного глядача й активно декларує своє власне ставлення до історії, пам’яті, ландшафту, людини та її внутрішнього світу. Виставка дає яскраве уявлення про сучасну скульптуру різних регіонів України й демонструє образні та формальні експерименти авторів в різних матеріалах. Це – бронза, метал, граніт, штучний камінь, дерево та лоза.

Куратори:  Тетяна Калита, Марина Стрельцова, Святослав Яринич.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.