EN

Тетяна Маліновська та Артем Волокітін запрошують у Voloshyn Gallery

До 28 квітня Voloshyn Gallery представляє групову виставку «Післяобраз», у рамках якої  представлено живопис Артема Волокітіна, Тетяни Маліновської, скульптури Марії Куліковської та відео-арт Аліни Федотової.

Кураторки проекту: Тетяна Маліновська та Юлія Волошина.

Післяобраз (afterimage) – це феномен, коли після концентрації погляду на конкретному об’єкті мозок створює певний образ, що утримується свідомістю навіть після усунення об’єкта. Післяобрази найчастіше виникають від споглядання предметів, що були опромінені сонцем, або сліпучих спалахів. З фізіологічної точки зору даний феномен є побічним ефектом адаптації очей до яскравого світла. Однак післяобрази мають досить індивідуальний характер, тому що в них присутня велика частка психоемоційного стану людини.

Післяобраз – це візуалізація взаємодії між ілюзією та реальністю, коли вони сплітаються настільки щільно, що їх неможливо відрізнити одне від одного, навіть незважаючи на наочні протиріччя. Тут гармонія між предметним і фантазійним світами досягається за рахунок персональних відчуттів. Сприйняття людини надає цим двом феноменам виразності та рівності поміж собою, робить їх візуально відчутними.

Саме ця контроверсійна гармонійність та реалістична ілюзорність поєднує монохромну яскравість картин Волокітіна, експресивну чуттєвість творів Маліновської, прогресивну тонічність відео-арту Федотової та динамічну статику скульптур Куліковської. (Уляна Курганова, мистецтвознавиця).

Артем Волокітін народився у 1981 році у місті Чугуєві (Харківська область). Навчався у Харківській державній академії дизайну і мистецтв. Стажувався в майстерні Ентоні Гормлі в Лондоні. У 2011 році став першим володарем Головної премії PinchukArtCentre. У 2011 році автор брав участь у паралельній програмі Венеційської бієнале. У 2015 році роботи Волокітіна було представлено в рамках основної програми Венеційської бієнале (український павільйон «Надія!»). Презентації робіт Волокітіна відбувались у рамках таких арт-ярмарків, як: Art Copenhagen, Kolner Listе та Scope NY. Нині автор живе та працює у Харкові.

Тетяна Маліновська народилась у 1980 році в Одесі. Навчалась у Харківській державній академії дизайну і мистецтв. Протягом 2002–2007 рр. навчалась і працювала в художній майстерні «Боттега» Євгена Бикова. З 2005 року працює спільно з Артемом Волокітіним. З 2010 року керувала багатьма масштабними груповими жіночими проектами, серед них: «Women Secret» (Мистецький Арсенал), «Нуль без Палички» (ErmilovCentre), «Toy Story» (Voloshyn Gallery) та ін. Нині авторка живе та працює в Харкові.

Марія Куліковська народилась у 1988 році у Керчі (Крим, Україна). Навчалась у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури та Королівській академії вільних мистецтв (Стокгольм, Швеція). Переможниця конкурсу МУХі (2010), конкурсу RutaRuna (2013), номінантка PinchukArtCentre Prize (2013). У 2013 році читала авторський курс з медіа-арту в IZOLYATSIA (платформа культурних ініціатив), викладала у Школі політичного перформансу у VCRC у 2016 та 2017 рр., у Ліверпульському університеті ім. Дж. Мурса (2017) тощо. Нині авторка живе та працює у Києві.

Аліна Федотова народилась у 1986 році в Інкермані (Крим, Україна). Навчалась у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, Інституті мистецтв Опольського університету (магістратура з «Нових медіа») та Московському державному університеті ім. М. В. Ломоносова (океанологія). Працює у техніках живопису, цифрової сценографії, аудіовізуального мистецтва та ін. Активно співпрацює з композиторами та діджеями з України, Росії та Європи. Художниця брала участь у багатьох персональних та групових проектах в Україні, Польщі, Німеччині, Нідерландах та Росії. Нині авторка живе та працює в Ополе, Польща.

Виставка триватиме по 28.04.2019

Voloshyn Gallery
Терещенківська, 13

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.