EN

“ТЕХНОЛОГІЇ ТРАВМ” ВІКТОРА СИДОРЕНКА

Першу частину міждисциплінарного проєкту Віктора Сидоренка (Київ) можна подивитися до 1 лютого 2022 року в галереї “Лавра” (Київ). Куратор Андрій Сігунцов. 

Текст організаторів:

З 3 грудня по 1 лютого в Київській міській галереї мистецтв «Лавра» відбудеться перша частина міждисциплінарного проєкту Віктора Сидоренка  «Всі кольори спектру – це біле світло», що охоплює твори митця, виконані у різних жанрах: живопис, фотографія, відеоарт, інсталяції та скульптури за більш ніж 25-річний період.

Віктор Сидоренко — один зі знакових українських художників повоєнного покоління, чий проєкт “Жорна Часу” представляв Україну на 50-й Венеціанській бієнале. Художник не боїться експериментувати ні з темами, ні з матеріалами: пише станкові картини, створює масштабні скульптури, працює з відеоартом. Ушкодження, подряпини, документальні фото, білі плями під слідами інших барвистих шарів — завдяки цим характеристикам його роботи набувають позачасового ефекту. Головні теми творчості художника — формування суспільства трансгуманізму та нових соціальних субкультур, значення та цінність терміну «людина» в епоху нових цифрових мета всесвітів.

Перша частина проєкту під назвою «Технології травм» поєднує різнобічні періоди та техніки, й має ретроспективний характер, головна тема — не опрацьовані історичні травми соціальної архітектури XX століття. Виставка включає роботи із серій «Цитохронізми», «Амнезія», «Свідки» та» Жорна Часу».
“Сьогодні травматичний досвід став основою консолідації спільнот. Більше немає героїв, залишилися лише жертви. Культурна травма формується завдяки артикуляції важких подій в колективній свідомості. Ці образи формують та фундаментально трансформують майбутнє цих спільнот. Це пам’ять про класову несправедливість, війну, блокаду і голод, міжнаціональну ворожнечу та сексуальну нетерпимість. Очевидно, що у XXI столітті діалог треба будувати іншим чином, особливо з представниками інших переконань, а не просто вбити та забути”, – розповідає куратор проєкту Андрій Сігунцов.
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.