EN RU

ТАМАРА ДОВГИЧ


Портрет учасниці проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір». За підтримки  «Українського культурного фонду», 2021 рік.

«Проєкт — це момент відпочинку від самого себе і сконцентрованість на зовнішньому світі. Удома, наодинці іноді не виходить так зануритися під час малювання, а тут митці й куратор направляють на це. Відбувається контакт і коментування спеціалістів, куратора й інших учасників, таким чином —  ти не один.

Через візуалку ти відходиш від своїх «демонів», можливо, це незрозуміло, але ми працюємо тут з почуттями, дотиками побаченого і почутого. Раптово бачимо себе в оточуючому світі.

Ось, наприклад, один з учасників почав малювати у реалізмі, це може означати, що він повернувся до своїх художніх витоків.

Мені цікавий цей проєкт тим, що тут я серед людей, які причетні до однієї справи. Зараз я маю проблеми зі спілкуванням, але тут ніхто не має зайвих питань, усі малюють, посміхаються, хоч і є елементи конкуренції. Моє заспокоєння і є терапевтичним ефектом.

Я помітила, як з часом усі учасники «МІТЄЦ» стали дружні, звикли один до одного, думаємо над спільними майбутніми проектами і заходами.

Окрім груп учасників, є ще одна група – куратори й цивільні люди, п’ять прошарків (волонтери, полонені, ветерани, з родини загиблих). Зібрати таких різних – це безпрецедентний момент «МІТЄЦ», Тамара Довгич.

Опис проєкту: 

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Олена Придувалова, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Миловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз та ін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО). Ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВА

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.