EN

ТАМАРА ДОВГИЧ


Портрет учасниці проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір». За підтримки  Українського культурного фонду, 2021 рік.

“Проєкт — це момент відпочинку від самого себе і сконцентрованість на зовнішньому світі. Удома, наодинці іноді не виходить так зануритися під час малювання, а тут митці й куратор направляють на це. Відбувається контакт і коментування спеціалістів, куратора й інших учасників, таким чином —  ти не один.

Через візуалку ти відходиш від своїх «демонів», можливо, це незрозуміло, але ми працюємо тут з почуттями, дотиками побаченого і почутого. Раптово бачимо себе в оточуючому світі.

Ось, наприклад, один з учасників почав малювати у реалізмі, це може означати, що він повернувся до своїх художніх витоків.

Мені цікавий цей проєкт тим, що тут я серед людей, які причетні до однієї справи. Зараз я маю проблеми зі спілкуванням, але тут ніхто не має зайвих питань, усі малюють, посміхаються, хоч і є елементи конкуренції. Моє заспокоєння і є терапевтичним ефектом.

Я помітила, як з часом усі учасники «МІТЄЦ» стали дружні, звикли один до одного, думаємо над спільними майбутніми проектами і заходами.

Окрім груп учасників, є ще одна група – куратори й цивільні люди, п’ять прошарків (волонтери, полонені, ветерани, з родини загиблих). Зібрати таких різних – це безпрецедентний момент «МІТЄЦ», Тамара Довгич.

Опис проєкту:

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

«МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців учасники програми беруть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводять провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Валерій Мілосердов, Сергій Якунін, Олександр Міловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз, Олександр Ляпін. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку та розробка методики психотерапевтами.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюють фахові психотерапевти, психоаналітики. А професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО) ведуть художні щоденники та фіксують арт-терапевтичний процес.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду, 2021 рік

КУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАКУНГФУ ВІД МИСТЕЦТВАЧОМУ УЧАСНИКИ БОЙОВИХ ДІЙ СТАВЛЯТЬСЯ НЕГАТИВНО ДО ТИХ, ХТО НЕ БУВ НА ВІЙНІ

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.