ТАМ, ДЕ РОСТУТЬ ГРИБИ

До 12 листопада в галереї “АВСарт” (Київ) можна подивитися виставку Петра Ряски (Ужгород)

 

Кураторський текст: 

 

“Зокрема в проекті присутнє продовження традицій жанру пейзажу, актуального Закарпатській школі живопису. Старі нові традиції. Грунт. Власна дорога відкриває заново пленерну практику.

Виставка сьогодні – це серія живописних полотен із теми присвяченій верховині, створених на пленерах в різних гірських куточках Закарпаття: Яківське, Стужиця, Пилипець, Буківцьово та Білки. Місця де час гір є поза часом, не розгаданою загадкою, верховинським туманом та водночас романтичним.

Чому саме «Там де ростуть гриби»? Ця назва прийшла до мене інтуїтивно. Звичайно, що в нашому Краї все варте уваги… Але чомусь я зупинився на цій назві презентації Краю. І згадав факт, історію з грибами із свого життя.

Будучи у 2015 році на шість місячній мистецькій програмі за кордоном, я мав із собою з дому різні продукти, між якими були також сушені гриби, з котрих готував грибний суп час від часу. Коли ці гриби скінчились, то залишилась тільки пуста банка від них. Якось пізніше звернув увагу на цю пусту банку, і відкив її чим був приємно здивований, звідти віяв сильний запах сушених грибів. І у хвилини коли хотів перенестись подумки додому тоді я відкривав цю банку і нюхав запах сушених грибів”.

Петро Ряска

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.