Меню

«СУМНИЙ ОХОРОНЕЦЬ» АНДРІЯ ПОЛЬШИНА


Олена Афансьєва (Херсон) про роботи FUTURE-IN-THE-PASTMUSEUM в просторі Urban CAD. Спецпроєкт «Дні херсонського арту на МІТЄЦ».

Сумний охоронець

Андрій Польшин, анімація на основі розповіді Л.В.Бондарчука про рейди ОБХСС (відділу боротьби з розкраданнями соціалістичної власності.

Рассказ Леонида Васильевича Бондарчука:

…В далёкие времена СССР (я тогда работал в газете «Ленинский прапор») ОБХСС* проводил на наших заводах рейды. И вот проводят рейд на заводе Петровского. После смены всех через проходную пропускают – а на выходе обыск. И во время этого обыска изъяли 5 тонн железа. В основном это были болты. Потому что если на судозаводе всё делали сваркой, то на Петровского сеялки-веялки скручивали на болты, это было самое болтопотребляющее предприятие. И если кому-то нужны были болты – то обращались к тем, кто работал на Петровского. 5 тонн болтов! Но эта информация в газеты не пошла, нельзя было, иначе бы со всего партийного и заводского руководства полетели шапки, это же было социалистическое передовое предприятие.

* ОБХСС — Отдел по борьбе с хищениями социалистической собственности

 

Інформація про проєкт в Urban CAD :

Центр культурного розвитку «Тотем»

Future-In-The-Past Museum

В рамках проекту «Пост-індустріальна спадщина як мистецтво» за підтримки Програми ґрантів Harald Binder Cultural Enterprises (HBCE).

Організація HBCE заснована істориком та меценатом Гаральдом Біндером, спрямована на підтримку міждисциплінарних проектів культури, мистецтва і освіти та сприяє сталому розвитку цих напрямів в Україні. Одним з основних завдань HBCE є підтримка формування інституції сучасного мистецтва “Арт Центр Фабрика Повидла” у Львові.

Детальніше: www.hbce.com.ua

Про проект

Коли колишнє виробництво вже не є актуальним, індустріальному простору настає час змінюватися. Арт-ревіталізація – термін вже давно знайомий; ми наполегливо продовжуємо розкривати культурні та мистецькі перспективи пост-індустріальних просторів, створювати для них новий наратив. Та цього разу ми спробуємо піти трохи далі. Ми не лише досліджуємо пост-індустріальний простір, збираємо артефакти і історії, надихаємося ними, переосмислюємо – ми намагаємося зазирнути у майбутнє, сховане у минулому. Наші думки, наші мистецькі висловлювання потрапляють в те, що ми назвали «Future-In-The-Past Museum», адже музеєфікація – доволі чесний спосіб взаємодії з часом, з простором, з собою. Ти начебто залишаєш собі можливість повернутися і ще раз поглянути на те, що сьогодні здається актуальним. Чи буде так завтра? Завтра покаже.

 

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.                 Бачите помилку, пишіть сюди