EN

СТУДІЯ ОЛЕНИ КЛОЧКО


Художниця Олена Клочко (Бахмут) про роботи та моделі. Сюжет створено за підтримки  «Українського культурного фонду» 2020 рік.

Олена Клочко в сюжеті про:

00.00-00.06

За цей час в Бахмуті ще ніхто нічого не купив. Раніше колись купували роботи.

00.12-01.00

Я закінчила Горлівський інститут іноземних мов і якісь фрагменти про сучасне мистецтво знала. Звідкись вони до мене долинали, незрозуміло як, певно, містичним шляхом, я вважаю. Наприклад, я вже тоді знала Хокні. Я бачила три картинки в якомусь журналі, але у мене в мозку розпаковувавалося. І ось це були мої налаштування. Головним налаштуванням, звичайно, був Матіс, потім — наступне головне налаштування — це трактат про живопис Моне китайського ченця Шитао, який мені хтось в інституті підсунув прочитати, а потім були якісь фрагменти, які я для себе зберігала.

01.26-02.08

Я насправді роблю іноді спроби вирватися з цього полону тілесного, там висить у мене суфійський живопис. Це я собі конкретно ставлю завдання, як фізкультуру – працювати тільки з лінією і кольором. Це напівтанок якийсь. Я малюю людей. Це сталося зі мною ще в дитинстві, я весь час малювала людей. Мене будиночки мало хвилювали, але я їх малювала, як елемент, або малювала пейзажі, але дуже рідко.

02.22-03.06

Всі мої походи в режисуру — це ж все вивчення людини. Коли я вчилася живопису при Мухінці три роки — це була фігура людини, і я  решту курсів навіть проігнорувала, бо не хотіла вчитися тому, що там викладали в той час. Тож — людина. У мене постійно різні теорії про те, хто це… Тому, що я сама — людина…

03.31-04.02

Коли особливо оголених пишеш, виникає потужне відчуття. Шкіра — наше біле тіло, хоч би ми були чорними, ця — наша біло-рожево-бежева субстанція, вона мене кумарить конкретно. Я іноді думаю, що все ж зрозуміло, але словами я це передати не можу, тому краще намалювати.

04.24-05.28

Все життя займаюся якимись видами спорту або танцями, але останнім часом важливим  став цигун.  У мене зараз дуже класний майстер з цигун, я з ним в онлайні займаюся, і він так круто проводить, що після нього у мене взагалі починаються розширення свідомості якісь. Останній раз я подумала, що ця фраза, що Бог створив людину за образом і подобою, до мене почала доходити з іншого боку, і я раптом зрозуміла, що всі ці пристосування, наприклад, дві руки, на кожній по п’ять пальців, дві ноги, де коротші пальці, співвідношення вух до очей, до носа, працює як на сприйняття, так і на створення чогось іншого, це маніпуляції якісь. Ця багатофункціональність, я  подумала, що це воно і є — подоба в цьому.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.