Дискусія в рамках арт-проєкту “Повстяний марксизм”. Художниця: Катерина Бурліна, кураторка: Аксиня Куріна. Проєкт реалізовано ГО МіТЄЦ за підримки Фонду Рози Люксембург в Україні.
Учасники дискусії:
Андрій Куликов, журналіст; Георгій Касьянов, історик; Денис Пілаш, дослідник; Ніна Потарська, соціологиня.
Кураторський текст:
У часи економічного зростання панує віра у вільний ринок. Неоліберальна легенда, яка була привнесена західними партнерами в країни колишнього Східного блоку, говорить про те, що ринок — це саморегульована система. Більш того, судячи зі авторитетних українських суспільно-політичних медіа, вільний ринок подібний духу святому, що покликаний зійти з неба і розв’язати проблеми стражденних.
Однак кожна економічна криза перетворює ринкових фундаменталістів на соціалістів, знову й знову, викликаючи інтерес до ідей Карла Маркса.
Чому марксизм, актуальний в академічному середовищі університетів країн Заходу, маргіналізований у медіа-мейнстрімі, або й зовсім дискредитований у великій політиці країн Східної Європи?
Можливо, саме у Маркса можна знайти відповіді на питання виходу з глобальної кризи, викликаної рецесією?
Ми шукаємо відповідь, як читати Маркса і думати про Маркса тут і зараз, в 2020 році.
Ми шукаємо відповідь, чому Україна втратила можливості лівих і лівоцентрічних проєктів у парламенті, а в результаті інтереси цілих верств громадян жодним чином не представлені у Верховній Раді.
Ми пробуємо шукати мову зрозумілу широкому колу громадян заради деконструкції неоліберальних ілюзій.
Завдяки мистецтву робимо перший крок до широкої суспільної дискусії.
Також відео можна переглянути на МІТЄЦ Youtube