Сьогодні 21 квітня о 19.00 в галереї “Триптих Арт” (Київ) відкривається виставка Івана Семесюка (Київ).
Виставка триватиме до 26 квітня.
Антін Мухарський
СКАЗКІ РУССКАГО МІРА
літературно-худо
Іван Семесюк
ілюстрації
МИСТЕЦТВО ПРОТИОТРУТИ
Влітку 2015 року зі мною сталося щось досі незбагненне. Після буремних революційних та воєнних подій я тихесенько відпочивав у Трускавці, пив водичку, займався спортом і медитував на смачну їжу, загнавши себе у кут профілактичної дієтології. Аж раптом десь на сьомий день очищення з мене поперло таке…, чого я сам від себе не чекав. Щоранку, після бальнеологічних процедур, я сідав за письмовий і просто записував те, що лилося з мене невпинними рядками. Один день — одна казка. Потім продовжив це заняття в Києві. Трохи більше місяця – і книга готова. Я відкинув її від себе, як отруйну змію. Якщо й існують певні приклади арт-терапії, то більш слушного зразка годі й шукати. Думаю, це найбільш несамовита та хуліганська книга з усього мого літературного доробку. Сюжети й герої народжувалися самі собою й виплескувалися на папір настільки люто, критично, епічно та трагікомічно, що, перечитуючи ці рядки зараз, я інколи не зовсім вірю у своє авторство. Побутова демонологія совка, щедро полита сечею Кобзона та слиною Жириновського, день побьєди, Сандра Баллок і казанські гопники, розіп’яті хлопчики і геї — визволителі Європи, імперські міфи і бурятські богатирі, збитий Боїнг і страшні бабусі-людожерки
А долучивши до проекту видатного українського художника Івана Семесюка, я сподіваюся, ми отримаємо абсолютно вбивчу вакцину проти московітської отрути, яка й досі продовжує труїти мізки та серця багатьох моїх співвітчизників. Може трохи пафосно звучить? Ну так… Тоді скажу простіше: та ну їх нах… цих кацапів. Задовбали!
Із натхненням — автор проекту «Сказкі русcкаго міра»
Антін Мухарський
КУЛЬТУРНА АНТИТЕРОРИСТИЧНА ОПЕРАЦІЯ
Тема «русского міра» для художника-анторо
Особисто я не вважаю, що для успішної боротьби з московитами їх конче необхідно зрозуміти, осягнути їхнє нутро, второпати, яким чином функціонує їхній зловорожий мурашник. Час на якісь перемовини і спроби щось осягнути уже минув в силу абсолютної закритості «русского міра» як системи цінностей.
Чужа душа — пітьма, а отже достатньо чіткої класифікації цього ворога, твердої фіксації його як повноцінного чужинця. Так, власне, я і зробив, коли приступив до цього проекту, але занадто демонізувати його не став. «Русскій мір» для мене — це світ небезпечних папуасів, дикунів, позбавлених гуманістичного сентименту і здібностей до елементарного прогнозування. Світ цивілізаційних дебілів.
Я фіксував своє від нього враження, як художники 19-го століття фіксували екзотичних тубільців, чия барвиста, але примітивна культура ось-ось мала прийти у занепад. Ми прощаємося з «русскім міром», як свого часу попрощалися з палеолітом, тому з мого боку цей проект є останнім прецедентом, де я як художник знаходжуся в одній площині з московитами як широким культурним явищем. Це явище ще довго впливатиме на різноманітні боки нашого життя, втім, це матиме скоріше характер посттравматичног
Іван Семесюк – художник, письменник, діяч широкого профілю