Меню

ШУКАЮ КАРТИНУ МАМСИКОВА!

17264604_1235523743192020_1610493134880203284_n

Антон Трофимов (Київ—Нью-Йорк) розшукує картину Максима Мамсикова (Київ), що зникла з його будинку.

«Перед тим, як оприлюднити пропажу картини Максима Мамсікова, я подзвонив йому, і він погодився на її пошуки. Ця робота, створена на початку 90-х, належить до періоду Паризької комуни — найкращих часів, що пов’язують мене з Києвом. Робота «Без назви», півтора на два метри. Як згадує Макс, в кулуарах (Мамсиков-Соловйов) цю роботу називали «Кортасар», Саша Гнилицький говорив, що це — «Голова колгоспу». Я і Саша Дучинський в той час написали сценарій «Троє невідомих», і ця картина була співзвучна темі сценарію.

Мені ця картина подобалася, і я випросив її у Мамсікова за умови, що буду давати її на виставки, якщо виникне необхідність. Фактично, власником роботи залишається Максим.

Роботу Макс дав мені, бо вона є для мене знаком важливого часу. До від’їзду з Києва, я тягав її по всіх квартирах, де жив, і вішав її замість килима. Вона резонувала з моїм душевним станом. Певно, вона залишилася в моїй квартирі на Березняках. Разом з іншими моїми речами я замкнув її в одній з кімнат. У період моєї відсутності в Україні в квартирі жили мої друзі і друзі друзів. Я всіх їх знаю. В один з моїх приїздів до Києва я виявив, що кімната була кимось відкрита, а на місці старих замків стояли нові.

Багатьох речей я не знайшов, деякі не знаходжу і досі. Речі мене не цікавлять, але зникнення авторських артефактів засмутило. Наприклад, я збирався знайти змонтовану короткометражну стрічку на 16 мм. Хотів подивитися, як колір часу відобразився на цій плівці. На жаль, її не виявилося, як і не було кінопроектора, на якому можна було б її подивитися.

Коли готувалася виставка «Паризька комуна» в PinchukArtCentre, Саша Соловйов дав Каті Яковленко фото цієї роботи. Це був стоп-кадр зі старого відео. Якість не дуже добра, але це — поки єдине свідчення того, що ця робота Макса була написана.

Мені б хотілося повернути картину Максима Мамсікова і мої фільми. Я готовий дати винагороду людині, яка знайшла мої речі.

А поки збираюся виставити роботу в міжнародний розшук, і якщо вона знайдеться на Заході, то певен, її мені повернуть.

 

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для свободного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.                 Бачите помилку, пишіть сюди