EN

ШУКАЮ КАРТИНУ МАМСИКОВА!

17264604_1235523743192020_1610493134880203284_n

Антон Трофимов (Київ—Нью-Йорк) розшукує картину Максима Мамсикова (Київ), що зникла з його будинку.

«Перед тим, як оприлюднити пропажу картини Максима Мамсікова, я подзвонив йому, і він погодився на її пошуки. Ця робота, створена на початку 90-х, належить до періоду Паризької комуни — найкращих часів, що пов’язують мене з Києвом. Робота «Без назви», півтора на два метри. Як згадує Макс, в кулуарах (Мамсиков-Соловйов) цю роботу називали «Кортасар», Саша Гнилицький говорив, що це — «Голова колгоспу». Я і Саша Дучинський в той час написали сценарій «Троє невідомих», і ця картина була співзвучна темі сценарію.

Мені ця картина подобалася, і я випросив її у Мамсікова за умови, що буду давати її на виставки, якщо виникне необхідність. Фактично, власником роботи залишається Максим.

Роботу Макс дав мені, бо вона є для мене знаком важливого часу. До від’їзду з Києва, я тягав її по всіх квартирах, де жив, і вішав її замість килима. Вона резонувала з моїм душевним станом. Певно, вона залишилася в моїй квартирі на Березняках. Разом з іншими моїми речами я замкнув її в одній з кімнат. У період моєї відсутності в Україні в квартирі жили мої друзі і друзі друзів. Я всіх їх знаю. В один з моїх приїздів до Києва я виявив, що кімната була кимось відкрита, а на місці старих замків стояли нові.

Багатьох речей я не знайшов, деякі не знаходжу і досі. Речі мене не цікавлять, але зникнення авторських артефактів засмутило. Наприклад, я збирався знайти змонтовану короткометражну стрічку на 16 мм. Хотів подивитися, як колір часу відобразився на цій плівці. На жаль, її не виявилося, як і не було кінопроектора, на якому можна було б її подивитися.

Коли готувалася виставка «Паризька комуна» в PinchukArtCentre, Саша Соловйов дав Каті Яковленко фото цієї роботи. Це був стоп-кадр зі старого відео. Якість не дуже добра, але це — поки єдине свідчення того, що ця робота Макса була написана.

Мені б хотілося повернути картину Максима Мамсікова і мої фільми. Я готовий дати винагороду людині, яка знайшла мої речі.

А поки збираюся виставити роботу в міжнародний розшук, і якщо вона знайдеться на Заході, то певен, її мені повернуть.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.