EN

ШОВКОВИЙ ШЛЯХ В МУЗЕЇ ІСТОРІЇ КИЄВА

18 серпня о 13.00 в рамках виставки «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії», що триватиме у Музеї історії Києва до 24 серпня, відбудась кураторська екскурсія Анни Аветової для аспірантів та співробітників Інституту проблем сучасного мистецтва НАМ України.

Анна Аветова:

арт-менеджерка, кураторка та засновниця арт-агенції Tuasho (з 2016 року). Аспірантка Інституту проблем сучастного мистецтва, спеціаліст у сфері міжнародної репрезентації художників.

Реліз проєкту:

Наприкінці липня у Музейно-виставковому центрі сучасного мистецтва Музеї історії Києва відбулася презентація міжнародної виставки  «Шовковий шлях. Мистецтво та сучасні художники з Італії».

Виставка є калейдоскопом сучасних мистецьких тенденцій та технік виконання, відображених у 38 творах.

«Проєкт «Шовковий шлях», представляє стислий екскурс сучасним італійським мистецтвом, починаючи з кінця 60-х років до сьогодення, який допоможе оцінити надзвичайну життєздатність сучасного мистецтва, та водночас, покаже його силу взаємодії з реальністю та далекими світами, аби стати природнім засобом формування діалогу.

Це справжній караван сучасності, який, після Києва, вирушить до Анкари (Туреччина) в Музей «CerModern», до Тбілісі (Грузія) у Музей історії Тбілісі, до Ташкента (Узбекистан) до Галереї вишуканих мистецтв Узбекистана (NBU).

“Шовковий шлях” – це проєкт, ініційований Міністерством закордонних справ та міжнародного співробітництва (MAECI), що був продуманий і втілений Інститутом образотворчих мистецтв Ґаруццо (IGAV) Istituto Garuzzo – IGAV та був привезений до України завдяки зусиллям Посольства Італії в Україні Ambasciata d’Italia a KIEV, Італійського інституту культури в Україні Istituto Italiano di Cultura Kiev, Фонду ФФЮН СДГ, за сприяння Національної академії мистецтв України та підтримки Венеційського офісу Ради Європи.

Фонд ФФЮН СДГ, як одна з 49 організацій-учасниць проєкту “Європейський шовковий шлях” Венеційського офісу Ради Європи, дуже пишається тим фактом, що старт каравану виставки “Шовковий шлях” рушив саме з Київа!

“Європейський шовковий шлях” має на меті стати місцевою культурною мережею та інфраструктурою, що зв’язує міста, регіони, сайти, музеї та університети з метою розширення знань про спільну європейську культурну спадщину, як матеріальну, так і нематеріальну, та сприяння новим відносинам у Європі та між Європою та Сходом через обмін найкращими практиками та діяльність у сфері культурного туризму.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.