EN RU

ЩОДЕННИК ДМИТРА КОЛОМОЙЦЕВА


Дмитро Коломойцев (Донецьк-Київ), — художник проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір» розповідає про свою роботу. Рубрика «Щоденники проєкту». За підтримки  «Українського культурного фонду» 2020 рік.

Дмитро Коломойцев в сюжеті про:

00.07-00.53

Реабілітаційний проєкт. Спочатку я не розумів, що я буду малювати, потім ще більше не розумів, а потім зрозумів, що карти таро на психо-реабілітаційну тематику — це те, що треба. Ми маємо  цілодобові психотравми…

Таке робили люди з давніх-давен до наших днів — це наскельний живопис і космічні ракети.

00.54-01.57

Ти зранку встаєш, і яким чином відбувається процес створення рисунків? Це спонтанні якісь речі?

Починається ніби спонтанно, а потім я розумію, що мета —  реабілітація. Просто спостерігаю, що мене найбільше зараз може реабілітувати, або потенційно чого можна домогтися. Є реабілітаційна графіка, один вечір якогось числа. Є якісь придумані реабілітаційні прилади, я буду потім з ними знайомити.

01.59-02.46

Реабілітаційні машини, які продаються на AliExpress, машина з упаковки священного попелу… Ось одна з перших картинок — учасник проекту після реабілітації Сергій Захаров. Поліпшена версія, щоб розуміти, до чого ми прагнемо.

Перебіг проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір» на порталі МІТЄЦ.

Опис проєкту: 

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

Друзі, повідомляємо, що у листопаді 2020 року стартував проєкт ““МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців (з грудня 2020 до серпня 2021 року) учасники програми візьмуть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводитимуть провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Олена Придувалова, Валерій Милосердов, Сергій Якунін, Олександр Миловзоров, Катерина Свіргуненко, Олена Мамай, Богдан Мороз та ін. Виконані на майстер-класах творчі роботи учасників проєкту експонуватимуться в онлайн-галереї “МІТЄЦ”. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюватимуть фахові психотерапевти, психоаналітики. А особистим досвідом виходу зі стресової ситуації з ними поділяться професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО). Їхні художні щоденники фіксуватимуть загальний арт-терапевтичний процес, і наприкінці проєкту будуть презентовані на спільній виставці митців.

Заповнити анкету на участь у проєкті можна ТУТ.

Інформацію про заплановані заходи програми ви знайдете на сайтах ГО «МІТЄЦ» (www.www.mitec.ua) та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я» (https://psy.lviv.ua/), а також на сторінках організацій у соцмережах Facebook, Instagram та YouTube.

ЩОДЕННИК ДМИТРА КОЛОМОЙЦЕВАЩОДЕННИК ДМИТРА КОЛОМОЙЦЕВАЩОДЕННИК ДМИТРА КОЛОМОЙЦЕВА

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.