EN

ЩОДЕННИК ДМИТРА КОЛОМОЙЦЕВА


Дмитро Коломойцев (Донецьк-Київ), – художник проєкту “МІТЄЦ. Реабілітаційний простір” розповідає про свою роботу. Рубрика «Щоденники проєкту». За підтримки  Українського культурного фонду 2020 рік.

Дмитро Коломойцев в сюжеті про:

00.07-00.53

Реабілітаційний проєкт. Спочатку я не розумів, що я буду малювати, потім ще більше не розумів, а потім зрозумів, що карти таро на психо-реабілітаційну тематику — це те, що треба. Ми маємо  цілодобові психотравми…

Таке робили люди з давніх-давен до наших днів — це наскельний живопис і космічні ракети.

00.54-01.57

Ти зранку встаєш, і яким чином відбувається процес створення рисунків? Це спонтанні якісь речі?

Починається ніби спонтанно, а потім я розумію, що мета —  реабілітація. Просто спостерігаю, що мене найбільше зараз може реабілітувати, або потенційно чого можна домогтися. Є реабілітаційна графіка, один вечір якогось числа. Є якісь придумані реабілітаційні прилади, я буду потім з ними знайомити.

01.59-02.46

Реабілітаційні машини, які продаються на AliExpress, машина з упаковки священного попелу… Ось одна з перших картинок — учасник проекту після реабілітації Сергій Захаров. Поліпшена версія, щоб розуміти, до чого ми прагнемо.

Перебіг проєкту «МІТЄЦ. Реабілітаційний простір» на порталі МІТЄЦ.

Опис проєкту: 

АРТ-ТЕРАПІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО / ООС ТА КОЛИШНІХ В’ЯЗНІВ «ДНР / ЛНР»

Друзі, повідомляємо, що у листопаді 2020 року стартував проєкт ““МІТЄЦ. РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ПРОСТІР” — інноваційна програма мистецько-психотерапевтичної реабілітації ветеранів АТО / ООС та колишніх в’язнів «ДНР / ЛНР». Над втіленням його у життя працюють команди двох громадських організацій — «МІТЄЦ» та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я».

Впродовж 9 місяців (з грудня 2020 до серпня 2021 року) учасники програми візьмуть участь у 8 майстер-класах із різних видів мистецтва: графіки, живопису, фотографії, кераміки, колажу, ленд-арту, саунд-арту та перформативного танцю. Майстер-класи проводитимуть провідні українські митці: Олексій Аполлонов, Олена Придувалова, Валерій Милосердов, Сергій Якунін, Олександр Миловзоров, Катерина Свіргуненко, Альона Мамай, Богдан Мороз та ін. Виконані на майстер-класах творчі роботи учасників проєкту експонуватимуться в онлайн-галереї “МІТЄЦ”. Фінальним акордом проєкту стане створення арт-буку.

Під час майстер-класів з учасниками програми працюватимуть фахові психотерапевти, психоаналітики. А особистим досвідом виходу зі стресової ситуації з ними поділяться професійні художники — Сергій Захаров (колишній в’язень «ДНР») та Дмитро Коломойцев (ветеран АТО). Їхні художні щоденники фіксуватимуть загальний арт-терапевтичний процес, і наприкінці проєкту будуть презентовані на спільній виставці митців.

Заповнити анкету на участь у проєкті можна ТУТ.

Інформацію про заплановані заходи програми ви знайдете на сайтах ГО «МІТЄЦ» (www.www.mitec.ua) та «Львівський психоаналітичний інститут ментального здоров’я» (https://psy.lviv.ua/), а також на сторінках організацій у соцмережах Facebook, Instagram та YouTube.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.