EN

Щербенко Арт Центр на запрошення Чеського центру у Софії презентує виставку Алевтини Кахідзе «Автопортрети» у Window Gallery

Щербенко Арт Центр на запрошення Чеського центру у Софії презентує виставку мисткині перформансистки Алевтини Кахідзе «Автопортрети» у Window Gallery. Кураторка проєкту Марина Щербенко.

Текст організаторів: 

Художниця веде свій щоденник, де через тексти і малюнки фіксує події, думки й спостереження в своїй особливій авторській манері. Алевтина завжди тендітна, чуттєва і уважна до самих дрібних нюансів у своїх роботах. ЇЇ короткі особисті історії, і з легкою, тонкою іронією, і з реальною страшною правдою, розгортають перед нами глибину великої трагедії, яка відбувається зараз в Україні. Здавалося б, все так просто і зрозуміло: що природно бажати жити щасливим і повноцінним життям, і що українцям зараз це не доступно через війну. Гостям «Автопортретів» буде легко уявити себе на місці Алевтини і можливо ті думки і відчуття, які мають виникнути як результат цього глядацького досвіду, будуть формувати наш міцніший зв’язок і вашу підтримку. Адже ми всі єдині перед обличчям війни. Хвиля жахіть війни рухається нещадно швидко, нищить і стирає з поверхні землі цілі міста. Таку хвилю не можуть зупинити кордони. Є надія тільки на нашу спільну єдність, мужність, впевненість і готовність до опору.Алевтина Кахідзе малює себе під час повномасштабного вторгнення 24.02.2022 російсько-української війни, яке триває з 2014-ого року. Її портрети є гумористичними. Коли міжнародні медіа призначили днем вторгненням Росії на Україну шістнадцятим лютим, вона намалювала себе із трьома табличками — війна, війни нема та сніг. Коли вторгнення відбулося 24 лютого, вона намалювала себе у дискусії з Еммануїлом Кантом, який написав трактат про Вічний мир: «Бачите цю галюцинацію?!», а в день свого народження, який святкувала у підвалі свого будинку, захищаючись від пострілів, вона уявляла їх святковим салютом!

Під час осади Маріуполя, міста на сході України, яке наразі окуповано, вона малює себе у страшному сні, де західна людина погоджується, що вона втомилася від цієї війни й була б не проти аби всіх українців вбили. Саме в той час, Україна потребувала важкого озброєння, аби захистити себе, але про таку допомогу вагалися західні партнери. Кахідзе уявляє себе в розмові з Олафом Шольцем, сперечаюсь з ним про його вислів, що ця війна — Путіна, не росіян. Алевтина доповнюю слова прем’єра-міністра Німеччини: «в такому випадку росіяни подібні до моїх домашніх тварин: курей, черепах, собак, кішок та акваріумних рибок, про яких я маю дбати, вони не мають прав на вибір, тому що залежать від мене!»

Вже 12 місяців триває повномасштабна війна росії проти Українського народу. Дванадцять місяців брудної російської війни без правил, страждань мирного населення, страху і розпачу, втрат і поневірянь. Наразі близько 50% території країни залишається без світла, води та газу через, неприпинні обстріли критичної інфраструктури. Немає безпечного місця, адже країна-терорист полює й вбиває українців. Це війна на виживання, в якій ми не маємо права програти!
Від самого початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, Чеський центр у Софії висловлює свою підтримку культурному середовищу та всім громадянам України. 12 травня 2022 року плакат зі словами підтримки українському народові було зірвано вандалами з вікна центру, що і стало каталізатором ідеї – відкриття нової «Галереї у вікні».

Відкриття виставки відбудеться 24 лютого 2023 року о 13:00 за адресою: вул. Раковські 100, Софія, 1000

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.