EN

ШАРУКАН В`ЯЧЕСЛАВА ГУТИРІ


Скульптурна композиція В`ячеслава Гутирі (Краматорськ). Траса Краматорськ-Бахмут. Сюжет створено за підтримки  «Українського культурного фонду» 2020 рік.

В’ячеслав Гутиря у сюжеті про:

00.01-00.17

Люди визнали! Гроші кидають. Тут на Великдень яйця, горілочка стоїть. Це — князь Шарукан з дружинами.

00.32-01.34

Вони стояли на ступах. Тут є ступи. Це цитата. Справа в тому, що зображення це залишилося, воно знаходиться в Москві, його якийсь граф вивіз. До мене приїхали, кажуть: «Слово о полку Ігоревім». Я кажу, а навіщо нам князь Ігор тут, в наших половецьких степах? Вони мені розповідають, що це — дуже важливо, це — історія. Я кажу: «Князь Ігор: мама – половчанка, дружина – половчанка. Значить він поїхав до тестя. Похід його. Це — не правильно. Ходити тут зі зброєю». Я переконав, все ж, що не князь Ігор, а половецький князь Шарукан тут важливіший. Тут він жив. Він цими землями володів, і це — не князя Ігоря. На зображенні він в римських обладунках. Він був в граніті. Це мої такі цитати, які я зміг зробити в камені.

01.35-01.58

А ці дві жінки,  дружини його, були в піщанику. Люди під’їжджають, монети кидають. Визнали! Князь збирає данину. Поїхали! Холодно. Звідси, дивись, освітлення класне! Дивись, яка гарна скульптура!

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.