ШАРУКАН В`ЯЧЕСЛАВА ГУТИРІ


Скульптурна композиція В`ячеслава Гутирі (Краматорськ). Траса Краматорськ-Бахмут. Сюжет створено за підтримки  «Українського культурного фонду» 2020 рік.

В’ячеслав Гутиря у сюжеті про:

00.01-00.17

Люди визнали! Гроші кидають. Тут на Великдень яйця, горілочка стоїть. Це — князь Шарукан з дружинами.

00.32-01.34

Вони стояли на ступах. Тут є ступи. Це цитата. Справа в тому, що зображення це залишилося, воно знаходиться в Москві, його якийсь граф вивіз. До мене приїхали, кажуть: «Слово о полку Ігоревім». Я кажу, а навіщо нам князь Ігор тут, в наших половецьких степах? Вони мені розповідають, що це — дуже важливо, це — історія. Я кажу: «Князь Ігор: мама – половчанка, дружина – половчанка. Значить він поїхав до тестя. Похід його. Це — не правильно. Ходити тут зі зброєю». Я переконав, все ж, що не князь Ігор, а половецький князь Шарукан тут важливіший. Тут він жив. Він цими землями володів, і це — не князя Ігоря. На зображенні він в римських обладунках. Він був в граніті. Це мої такі цитати, які я зміг зробити в камені.

01.35-01.58

А ці дві жінки,  дружини його, були в піщанику. Люди під’їжджають, монети кидають. Визнали! Князь збирає данину. Поїхали! Холодно. Звідси, дивись, освітлення класне! Дивись, яка гарна скульптура!

ШАРУКАН В`ЯЧЕСЛАВА ГУТИРІ

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.