EN

СЕРІЯ SILENT HUNTING


Вартан Маркар`ян (Полтава) про серіяю робіт. Сюжет створено за підтримки «Українського культурного фонду». 2020 рік.

Вартан Маркар`ян в сюжеті про:

00.04-00.51

Цю серію я зробив буквально на початку весни за два місяці. Вона називається  SILENT HUNTING. Це гра слів — «тихе полювання», а якщо з англійської, це — «збирати гриби». Ця серія присвячена екології, міграції та війні — одне сприяє іншому. Тут показано, як природа повстала проти людства і відвойовує все назад. Маленькі люди, як мурахи — це метафора людини, де природа бореться як ніби сама з собою, де все помінялося місцями.

00.55-01.56

Іноді роботи виходять випадково. У цій роботі я шукав якийсь розбомблений будинок і, надихаючись картинками, вписавши в гуглі «розбомблений будинок», мені відразу випав Грозний в 1995-му році — саме цей будинок. Як виявилося, родичі мого тата жили в Грозному, після цього з ними пропав зв’язок. Для мене це було дуже символічно, коли я робив цю картину. В Україні зараз відбувається війна, тобто все настільки пов’язано, одні події породжують інші, коли люди їдуть кудись, залишають свої рідні місця, і часто цьому сприяє екологія.

02.00-02.51

Чому тут екологічна сторона, тому що екологія у нас всередині порушена. Часто ми думаємо про забруднення навколишнього середовища, але не думаємо про забруднення нашого нутра. Ця серія — це проблема міграції. Перед цим були серії «Дим», «Урбан», де я зображав індустріальне середовище. Після цього була серія «Небезпека шукає казки», в якій був ліс, як метафора небезпек, перешкод…

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.