EN RU

Сергій Святченко на Kharkiv Photo Forum

Сергій Святченко на Kharkiv Photo Forum

Текст організаторів:

KHARKIV PHOTO FORUM проходив з 18 по 21 серпня 2020 року. Від самого початку,

форум планувався як велика офлайн-подія, яка мала зібрати у Харкові українських та закордонних дослідниць та дослідників у царині фотографії, а також презентувати виставкові проєкти представників ХШ. Через пандемію COVID-19 та низку карантинних заходів, форум був трансформований у подію в онлайн форматі.

Протягом чотирьох днів на сайті форуму в режимі онлайн проходили наукова конференція, круглі столи, презентації книг та 4 віртуальні виставкові проєкти, серед яких представлена нова серія Сергія Святченко «Вражені часом». Автор вивчає просторову взаємодію будівництва та перспективи в місті Брюссель. Створена з художнього фотографічного дослідження кварталів Європейського союзу, серія розглядає квартали Брюсселя, які були побудовані до створення ЄС. Роблячи зріз його фотографій, можна визначити остаточний характер історії та культурні межі, які ніколи більше не будуть тими ж.

Святченко вивчав архітектуру в молодому віці, і його творчість наповнена принципами практичної діяльності. Хоча в роботах художника часто створена візуальна відстань до точного місця розташування або предмета, у цій серії він дозволяє розташуванню залишатися впізнаваним, даючи змогу розрізу спровокувати неминучу драму і натякаючи на бачення нової долі.

Сергій Святченко — народився 1952 року, український художник, один із найвпливовіших художників колажу, живе і працює у Віборзі (Данія, з 1990 р.). Його мистецтво розриває межі традиційної та сучасної візуальної творчості. У його новаторських художніх роботах поєднуються поп-культура, політика, історія, наука та архітектура.

Виріс в Україні у 1960-х роках. Був свідком революційних зрушень у глобальному суспільстві та сучасній культурі: від могили Хрущова до нової відкритості Горбачова та падіння Берлінської стіни, а також революційного розширення Заходу, що принесло новий розквіт поп-культури та художньої виразності. У його роботах – відображення десятиліть художніх досліджень: від радянського авангардного мистецтва, архітектури та конструктивізму до сюрреалізму Другої світової війни, американських експресіоністів, поп-музики 60-х та фільмів режисера Андрія Тарковського.

Провокатор у світі сучасного мистецтва, його колажі та картини експонувалися у Данії, Німеччині, Італії, Франції, Англії, Канаді та США та публікувалися у відомих журналах: Dazed & Confused, AnOther, Kilimanjaro, Varoom, Elephant , This is a magazine, Rojo, Viewpoint, Blueprint та ін. Засновник і редактор журналу мод Close Up and Private, мета якого – зафіксувати дискурс між одягом, модою та іміджем. Виконував великі роботи для датських замовників: Jyske Bank, Silkeborg, університет Копенгагену, академія Poul Due Jensen, Grundfos та Magasin du Nord, Copenhagen. Його твори опубліковані в монографіях: «Сергій Святченко: Колаж» під редакцією Ріка Пойнора (Відень, 2014), «Все рухається вліво і вправо, якщо ти цього захочеш. Мистецтво Сергія Святченка» (Берлін, 2012) та «Сергій Святченко: Я — Колаж», (Данія, 2018).

Організатори Форуму: Колекція Гриньових та Ukrainian Club of Contemporary Art Collectors. Проект реалізується за підтримки Український культурний фонд

МІТЄЦ надає авторам текстів та героям сюжетів майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти їхні погляди.