EN RU

SELF-PORTRAIT


Два дні до завершення виставки «Сигнали» Віталія Шупляка (Бережани-Познань) в галереї Vozdvizhenka Arts House (Киев). Відео-робота художника, що увійшла до експозиції.

 

«Первинним в роботі «Self-portrait» для мене був технічний аспект і використання звичайного дзеркала. В котрому я продряпав отвір, знявши тонкий шар металу, нанесений на скло, тим самим фрагмент дзеркала знову став прозорим склом, що дало можливість заглядати за дзеркало. Перед дзеркалом я розмістив камеру, а з іншого боку — свій закордонний паспорт, скадрувавши зображення в той спосіб, що ми бачимо тільки портрет, де обличчя є розфокусованим. Єдиним жестом, який є в цьому відео, — це ручна маніпуляції зумом – наближення-віддалення. Я спробував  традиційно, в аналоговий спосіб досягнути бажаного результату. Як наслідок, при зближенні зображення, воно розфокусовується, створюючи іконографічний узагальнений образ, віддалючись образ конкретизується і стає чіткішим, а також в кадрі появляється віддзеркалення камери та особи, яка стоїть за камерою. Портрет композиційно розташований  на поверхні оптики даної камери, тим  самим змінюючи її функцію.

Віталій Шупляк

Текст галереї:

Віталій Шупляк переважно займається перформенсом, інсталяцією і відео. Живе і працює в Польщі і в Україні, провадить діяльність «Pi» Gallery.
Виставку приймає Vozdvizhenka Arts House — партнерська галерея фестивалю NonStopMedia VIII, фіналістом якої Віталій став минулого року.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.
Матеріали за темою
ПРАПОР
СИГНАЛИ