EN

SELF-PORTRAIT


Два дні до завершення виставки “Сигнали” Віталія Шупляка (Бережани-Познань) в галереї Vozdvizhenka Arts House (Киев). Відео-робота художника, що увійшла до експозиції.

 

“Первинним в роботі “Self-portrait” для мене був технічний аспект і використання звичайного дзеркала. В котрому я продряпав отвір, знявши тонкий шар металу, нанесений на скло, тим самим фрагмент дзеркала знову став прозорим склом, що дало можливість заглядати за дзеркало. Перед дзеркалом я розмістив камеру, а з іншого боку – свій закордонний паспорт, скадрувавши зображення в той спосіб, що ми бачимо тільки портрет, де обличчя є розфокусованим. Єдиним жестом, який є в цьому відео, – це ручна маніпуляції зумом – наближення-віддалення. Я спробував  традиційно, в аналоговий спосіб досягнути бажаного результату. Як наслідок, при зближенні зображення, воно розфокусовується, створюючи іконографічний узагальнений образ, віддалючись образ конкретизується і стає чіткішим, а також в кадрі появляється віддзеркалення камери та особи, яка стоїть за камерою. Портрет композиційно розташований  на поверхні оптики даної камери, тим  самим змінюючи її функцію.

Віталій Шупляк

Текст галереї:

Віталій Шупляк переважно займається перформенсом, інсталяцією і відео. Живе і працює в Польщі і в Україні, провадить діяльність «Pi» Gallery.
Виставку приймає Vozdvizhenka Arts House — партнерська галерея фестивалю NonStopMedia VIII, фіналістом якої Віталій став минулого року.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.