EN

“Secondary Archive” онлайн

23 лютого о 19.00

Текст організаторів:

Онлайн презентація та дискусія навколо проєкту “Secondary Archive”, що є винятковою ініціативою на європейському рівні, яка наголошує на проблемі невидимості жінок з Центральної та Східної Європи в сучасній історії мистецтва. Завдяки старанній роботі впродовж року, до архіву доєдналися роботи 70 художниць з України та Білорусі.

Онлайн презентація відбудеться у фейсбук на відповідній сторінці події.

Мовою дискусії буде англійська, проте, з одночасним перекладом на українську та білоруську.Платформа Secondary archive (https://bit.ly/3JAACLy) створена не лише для експонування робіт жінок-художниць з регіону, але й як майданчик, де вони можуть висловлюватися самі за себе. Художні маніфести трьох поколінь художниць з України і Білорусі оповідають історії війн, вдалих та невдалих революцій, реальності часів радянського режиму, щоденного життя останньої “диктатури Європи”, ролі жінок-художниць та стратегій спротиву, які вони обирали. В контексті зростаючої міжнародної напруги, обмін досвідом та солідарність жінок з країн, які знаходяться під загрозою, є дуже важливою.

Платформа, яка минулого року об’єднала портрети художниць з Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, розширює свої кордони. Нині архів поповнюється 50-ма художницями з України та 20-ма – з Білорусі. Завдяки зусиллями місцевих кураторок, координаторок та художниць, проект включає найрізноманітніших мисткинь – нових, молодих, невідомих та тих, хто вже має закріплену в світі мистецтва позицію.

Проєкт “Secondary Archive – Платформа для жінок-художниць з Центральної та Східної Європи: Україна і Білорусь” створено Фундацією Катажини Козири у співпраці з партнерами: Галереєю Артсвіт (Україна) та Goethe Institut у співпраці з Ambasada Kultury (Білорусь). Ініціатива реалізована за підтримки Європейського Союзу в рамках програми “Дім Європи”.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.