Меню

Саша Ковальова в МЦ «Шоколадний будинок»

21 лютого о 18.00

Текст організаторів:

Людина вписана в геометрію простору. На перший погляд, здається, зовнішнього, але все-таки внутрішнього.

Стіни відіграють у цьому ключову роль: вони здавлюють, скеровують персонажа і визначають його стан – рух або відсутність руху.

Герой, що розсипається на запчастини. Він поступово лине в дисперсність. Починаючись з класичного наївного фігуративу, історія переходить в деструкцію людини як величини, зберігаючи тільки тіні і контрасти.

Врешті-решт, залишається тільки глядач, що визирає з вікна.

Серія досліджує реакцію людини на обмеження — воно тут не тільки для персонажів, але і для глядачів: серія має напрямок — починаючись з фронтальних полотен, вона, від роботи до роботи, поступово змінює ракурс, ця чітка регламентованість і домінуючі в роботах форми, депрівують свободу інтерпретації глядачем.

Обмеження також і для автора — усвідомлено і принципово художниця заганяє себе в рамки не тільки одного медіума, але і одного кольору, щоб стати нарівні з персонажем і глядачем.

У день відкриття в рамках виставки пройде аудіовізуальний перфоманс «Хроместезія: Сі»: український композитор Андрій Волик виконає імпровізацію, метою якої буде виявлення виразних можливостей всього однієї ноти. Хроместезія — феномен, при якому чутні звуки автоматично і мимоволі викликають образи кольору. У свідомості багатьох дослідників зв’язків сонорні і кольору, нота Сі має стійкі асоціації з відтінками синього.

Музикант залишається наодинці зі своєю роботою. Не виходячи за рамки ні залу, ні акустико-колірної синестезії, Андрій Волик, використовуючи єдину ноту як основу, буде поміщати мелодійне ядро ​​імпровізації в різні гармонійні контексти. А глядач — зіткнеться з обмеженням у доступі до особистого простору музиканта.

Олександра Ковальова, хуожниця:

«Мої практики — це єдиний існуючий для мене спосіб спілкування і взаємодії з навколишнім світом і самим собою. Це візуальна мова, який, на відміну від мізерного вербального, дає мені можливість висловити те, що я хочу сказати, боюся сказати, і тим не менше говорю, незалежно від того, чи доходить мій посил до тебе в первісному або видозміненому вигляді.

Мета всіх моїх робіт — співтворчість автора з глядачем, мене — з тобою, тому що момент творіння, момент мистецтва для мене — знаходиться якраз десь між картиною і твоїм поглядом.

Саме тому мені так цікаво було попрацювати саме з депривації творчості — не тільки свого, але і глядацького, спробувати обмежити маневри для інтерпретації, щоб саме через обмеження, через цей внутрішній конфлікт, намітити шлях до свободи».

Вхід вільний.

Мистецький центр «Шоколадний будинок», Київська НКГ
Шовковична, 17/2

бачите помилку, пишіть сюди