EN

РОЗМОВА З ОЛАФОМ ВЕСТФАЛЕНОМ


В рамках Set Art Laboratory в Музеї Івана Гончара (Київ). Запис транслюється мовою оригіналу (англійська).

Текст організаторів:

Розмова з Олафом Вестфаленом: “Справді, над ким ми жартуємо?” в рамках Set Art Laboratory в Музеї Івана Гончара.

Депресивна до смішного розмова з художником, який щиро намагається зрозуміти, що мистецтво все ж таки ще може сьогодні зробити. Він задається цим питанням, бо любить мистецтво, але не хоче займатися його підробками.

Чи має мистецтво займати позицію?
Впливати на зміни?
Показувати правду? (І якщо так, то кому?)
Творити красу?
Комедію?
Розвагу?

Гіпотетична відповідь Вестфалена – яку він був би радий спростувати, бо вона не надто життєрадісна: “Ні”. Мистецтво, натомість, має бути паліативним. Воно має стати мистецтвом для вмираючої цивілізації, з вимираючим арт-середовищем, повним вмираючих колекціонерів, інституцій, та ідей. Якщо ми навчимося гарно помирати, нам ймовірно, вдасться прожити життя, яке справді можна вважати виправданим.

Олаф Вестфален – німецько-шведсько-американський художник, чия практика часто набуває форми ігор, розваг та карикатур. Його мистецька діяльність спрямована на викриття культурних сліпих плям і лицемірств соціальних та культурних контекстів, в яких він знаходиться. Він грає на обох полюсах “високого/низького”, створюючи мас-медійні комедію та карикатуру, тим часом виставляючись в музеях та галереях, таких як: Музей американського мистецтва Вітні (США), Інститут сучасного мистецтва в Лондоні (Велика Британія), Швейцарський інститут в Нью-Йорку (США), Музей сучасного мистецтва в Стокгольмі (Швеція), Музей Фрідеріціанум в Касселі (Німеччина).
Його роботи знаходяться в колекціях Далласького музею (США), Центру Помпіду (Франція), Музею сучасного мистецтва в Стокгольмі (Швеція), Музею сучасного мстецтва (MoMA) в Нью-Йорку (США) та ін. Серед його книжок: “Герої та історії”, Carlsen, 2009, “Ü,” з Деном Грехемом, OCA, 2009, “24 роботи”, Shelf, 2010, “Дисфункційна комедія”, Sternberg Press, 2016. З 2007 по 2017 він був професором перформативного мистецва в Королівському інституті мистецтв в Стокгольмі. Зараз – гостьовй професор в Університеті мистецтв у Бремені.

Проект створено за підтримки «Арт простору Set», Kusum Foundation, Мitec, Музей Івана Гончара

Кураторки: Леся КульчинськаМарія Вторушина 

Група МІТЄЦ:

Video: Ната Катериненко

Production: Анастасія Данилюк

Editing intern: Лілія Левицька

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.