EN

Роман Лозинський в IZOLYATSIA

5 серпня о 18.00

Текст організаторів:

Під час презентації дослідник розкаже про ідею ландшафту, як одного із найбільш всеосяжних і складних понять природничих, суспільних та гуманітарних наук та чому воно є одним із центральних в епоху Антропоцену та зростаючих екологічних загроз.
Романа цікавить Соледар, як приклад індустріальної взаємодії людей з природою через видобуток гірських порід у вигляді кам’яної солі та зміни у сприйнятті ландшафту місцевими. Завдяки спілкуванню із мешканцями та спостереженням Роман намагатиметься зрозуміти і знайти відповіді на кілька питань, зокрема: як і чи змінився дискурс індустріальної доби в нових умовах постсоціалістичної форми капіталізму; які сенси та цінності закладають мешканці_ки у природу та ландшафт (степ та соляні шахти); як природа і ландшафт використовуються у щоденному житті – відпочинок на (зміненій) природі і його роль у трактуванні ландшафту і емоційного зв’язку з ним. Метою дослідника є пошук і зрозуміння мови, яка використовується мешканцями_ками для осмислення та описання ландшафту, та які наративи присутні у людей, що безпосередньо живуть у ньому, його творять і осмислюють через повсякденні досвіди.
Роман Лозинський – географ дослідник, запрошений викладач УКУ (Львів), стипендіат програми імені Фулбрайта та автор книги “Культурні ландшафти Галичини: етика взаємодії людини з природою” (Ладекс, Львів 2020), статей у часописах Критика та Спільне. Є резидентом фонду ІЗОЛЯЦІЯ в серпні 2021 року. Сферою його досліджень є культурна географія, містопланування та ландшафит як інструментів соціальних змін. Впродовж останніх п’яти років Роман аналізує стратегії містопланування з увагою до навколишнього середовища, культурного та історичного контексту задля створення дієвих рекомендацій.
Час: 05.08, 18:00
Місце: Соледар, Донецька область, вул. Паркова 1 (також відбудеться трансляція події на фейсбук сторінці IZOLYATSIA. Platform for Cultural Initiatives)
Серія короткострокових резиденцій «Заземлення» створена фондом ІЗОЛЯЦІЯ у співробітництві з Соледарською ОТГ #запідтримкиукуф
МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.