EN

РОБОТИ З МАЙСТЕРНІ ЮРІЯ ДЕНИСЕНКОВА


Роботи Юрія Денисенкова (Київ),  що увійдуть в експозицію виставки. 11 березня, 18.00, Мистецький центр «Шоколадний будинок» (Київ).

Текст організаторів виставки:

Проект «STAGE» (2020) продовжує тему конфлікту між реальним та псевдореальним в середовищі існування людини, розпочату в попередній живописній серії «BACKSTAGE» (2018). Місцем дії залишається знімальний майданчик популярних ТВ шоу. Втім, якщо раніше фокус уваги був спрямований на темряву лаштунків, то тепер герої картин виходять на омріяну сцену. Однак, коли вони зрештою стикаються зі штучною реальністю, то починають втрачати себе.
У «STAGE» не йдеться виключно про телебачення. В будові знімального процесу ТВ шоу я бачу аналогію з реальним життям. Де сцена – це ідеальне місце з нав’язаними стереотипами індустрії краси, штучної ейфорії щастя; та закулісся, в якому залишається справжня реальність, сповнена ризику відчуження і боротьби. Вихоплені моменти з контексту знімального процесу знаходять нові смисли. Вони переходять в іншу образну площину, апелюючи до питань втрати особистості і духовного краху, боротьби людини за власну ідентифікацію, відмови від нав’язаного системою масмаркета цінностей. Герої картин не витримують постійного спостерігання за ними та захищаються від нав’язливої реальності.
Чорне тло несе у собі метафізичний зміст, який нівелює поняття місця і часу, і зосереджує погляд на внутрішній драмі людини. Фарба, яка тече, метафорично відтворює відчуття тривоги та нескінченності процесу.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.