EN

РЕЦЕПТ ЩАСТЯ


Робота Вольта Агапєєва (Тернопіль-Київ).  Dymchuk Gallery (Київ), 2019 рік.

Рецепт щастя

Незмінно популярним є сюжет “із грязі в князі”. Мотив дбайливо селекціонований богемною міфологією. За логікою якого можна займатись усіма справами одночасно і відволікатись, а в необхідний момент запускається невидимий механізм: із повітря з’являється натхнення, за ним в розрив вальяжної буденності пролазиить шедевр і в останньому вагоні доїжджає визнання. Овації. Завіса.

Цей та низка подібних міфів дозволяють більшості впадати в прокастинацію, безпечно чекаючи свого зіркового часу. Реальність же залишає за собою прив’язку до фізики, до закону збереження енергії — щоб щось отримати, необхідно чогось позбутись. Із головною справою свого життя все складається рівно за цим же алгоритмом.

Біблейський сюжет про Авраама і Ісаака мутує в полювання на білосніжносного єдинорога. Стріли та інша зброя не ефективна, єдиний спосіб — приручити істоту, дозволити дистанції між вами розтанути. Як тільки зацікавлення підштовхне тварину до простягнутої руки, жест відкритості, простягнена долоня, перетворюється у міцно стиснуту навколо рогу кисть. Мертва хватка не може ослабнути ні на хвилину. І діяти потрібно стрімко — ще хвиля максимальних зусиль і з хрустом череп має піддатись. Не дивлячись на шалені пручання тварини ріг поступово відламується.

Ще натиск, ще зусилля, повний надлом сил і результат в руці. Як тільки ріг відламаний, він починає свою швидку метаморфозу: кістяний наріст викривляється та перетворюється у ріг достатку. Мертве тіло єдинорога біля ніг підтверджує кров’ю із діри між очей законну всеможливість волі. Шаленство цілі здатне перекрити власні примхи та втрати і компенсувати звершеннями майбутнього успіху.

 

Вольт Агапєєв

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.