Меню

REFORMING THE SPACE II в Центрі сучасного мистецтва М17

17 грудня

Текст організаторів:

Вже цієї зими в Центрі сучасного мистецтва М17 відбудеться скульптурний форум та перша професійна скульптурна премія – M17 Sculpture Prize. Що це означає для українського культурного контексту та чому це важливо – розповідаємо нижче.

REFORMING THE SPACE II – це форум під керівництвом M17 Sculpture Project Центру сучасного мистецтва M17, спрямований на використання сучасного мистецтва скульптури та інсталяції як прикладу того, як художники бачать сьогоднішні реформи в навколишньому просторі. Мова йде не лише про територію міста, де вони знаходяться, а й про метафізичний, особистий простір, простір між людиною та природою, людиною та Всесвітом. Художники досліджують, як політичні, геополітичні, культурні та соціальні зміни впливають на глобальну динаміку. Сьогодні, в ході глобального перерозподілу сфер впливу та втручань наративів та значень, важливо заглибитися в себе, задуматися, поміркувати, провести неупереджений аналіз того, яких форм набуває навколишній простір. Корисно поставити запитання, що саме передбачають нові умови життя та правила, запроваджені в суспільстві. Нові лейтмотиви, кумири, цінності, якими вони є і наскільки вони узгоджуються з ідеями та прагненнями людей як найбільшої цінності демократичної держави? Кожен художник досліджує цю тему по-своєму, але всі вони керуються людиною як важелем, мірою, формою та орієнтиром.

Це буде другий раз, коли ми запускаємо проект REFORMING THE SPACE. Минулого року перший міжнародний форум та однойменна виставка відбулись за участі Жауме Пленса та провідних експертів у галузі скульптури та архітектури:

  • Докторка Хелен Фебі, керівниця кураторської програми Йоркширського парку скульптур, Великобританія;
  • Стелла Іоанну, художня керівниця скульптури в щорічній публічній мистецькій програмі міста Лондон, директорка-засновниця Лакуни, Великобританія;
  • Ліза Паола, незалежна кураторка, консультантка Фонду Мерц у Турині, Італія;
  • Д-рка Маріанна Вагнер, кураторка сучасного мистецтва в LWL-Museum für Kunst und Kultur та Skulptur Projekte Münster 2017, керівниця архіву Skulptur Projekte, Німеччина.

Форум триватиме кілька зимових  тижнів та матиме в своїй програмі такі формати:  дискусії, виступи іноземних експертів в області тривимірного мистецтва, артист талкс, кінопокази, майстер класи та урочиста церемонія нагородження переможця премії.

Цього року обставини призвели до багатьох змін у мистецькому житті всього світу, багатьом проектам довелося переформатувати свою діяльність в онлайн-формат. Щоб уникнути втрати часу, ми також вирішили представити частину нашого проекту REFORMING THE SPACE в Інтернет-просторі.

Таким чином, ми запрошуємо вас до інноваційного експериментального цифрового простору PANGRAM, який дасть змогу поринути у світ нових технологій та об’єктів тривимірного мистецтва від проекту скульптури M17.

PANGRAM — це спільна ініціатива щодо зміцнення громади та культурного сектору в країні шляхом створення всеосяжної стратегії розвитку та презентації культурного продукту на національному та міжнародному рівнях.

PANGRAM — це простір для презентації візуальних мистецтв та дискусійна платформа, де важливі для суспільства та культури теми можуть бути висвітлені у міжнародному контексті.

І, крім того, цьогорічний форум буде відкрито  виставкою номінантів першої професійної скульптурної нагороди в Україні – М17 Sculpture Prize. Виставка в Центрі сучасного мистецтва М17 стане завершальним етапом конкурсу, на якому буде визначено переможця, який посів перше місце.

Скульптурна премія M17 була заснована в рамках проекту M17 Sculpture Project і проводиться в Україні вперше. Темою, над якою художникам було запропоновано розмірковувати, було “Коріння та пилок”. Проект запропонував поміркувати над тим, що таке поняття “коріння” для суспільства в сучасному світі. Чи впливає походження особистості (прямо чи опосередковано) на її життя, діяльність, творчість, світогляд? Яка природа постійного руху, пошуку нових територій, спонукання до дифузії? Де коріння в глобалізованому світі? І наскільки довговічним є те, що не викорінено?

Пропонуючи в якості винагороди премію в розмірі 250 000 гривень та втілення​ проектів 10 фіналістів, M17 Sculpture Prize покликана відкрити нові імена в жанрах​ скульптури, інсталяції та інших видах тривимірного мистецтва й надати підтримку майбутньому поколінню українських митців не лише в країні, а і за її межами. Це підтверджено експертною радою, до якої ввійшли ,​ Ліза Парола (Італія), ​Хелен Фібі​ (Велика Британія), Маріанна Вагнер (Німеччина)  Катерина Рай (Україна) та ​Наталія Шпитковська​ (Україна).​

Крім того, організатори сподіваються, що премія стане певним поштовхом для налагодження міжкультурного діалогу і допоможе знайти нові рішення для міст, бізнесу і суспільства.

Ініціатива підтримана Фондом Андрія Адамовського – Adamovsky Foundation.

Кураторка M17 Sculpture Prize: Катерина Рай

Захід триватиме до 15 лютого 2021 року.

Центр сучасного мистецтва М17
Антоновича, 102-104

бачите помилку, пишіть сюди