EN

Р.Е.П. В НХМУ

Микита Кадан,  Лада Наконечна, Леся Хоменко, Жанна Кадирова, Ксенія Гнилицька про десять років діяльності групи Р.Е.П. (Київ).

Модератор Тетяна Кочубінська. Зустріч в НХМУ (Київ).
Видання включає грунтовний огляд різних сторін діяльності Р.Е.П. та окремих проектів, зроблений Анною Лазар; статтю Юрія Онуха про перші кроки групи; розмову з Юлією Вагановою про резиденцію групи у ЦСМ при НаУКМА у 2005; текст Тамари Злобіної та Микити Кадана, присвячений публічним акціям Р.Е.П. 2005-2006 рр.; здійснений Раель Артель аналіз серії перформансів “Медіатори”, що була розпочата групою у 2006 і тягнеться до сьогоднішнього дня; текст Євгенії Бєлорусець про відороботи групи; дискусію Віктора Мізіано з художниками про їх проект-серіал “Патріотизм”; есей Тараса Прохаська для проекту “Велика несподіванка”; тексти Анастасії Рябчук про проект “Євроремонт” та Наталки Гуменюк про роботу-диптих “Сцена”. Окрім цього у видання включені дискусії учасників й учасниць групи між собою та з групою TanzLaboratorium.

Завершує книгу індекс робіт та виставок групи з 2004 до 2015 року.

Над книгою працювали: Лариса Бабій, Ієн Дрейблатт, Олександр Лебедєв, Мар’яна Матвейчук, Анастасія Осіпова, Наталка Юрчишин, Олена Шеремет.

Дизайнерка: Жанін Сак.

У книзі 272 сторінки, 150 ілюстрацій. Мови видання – українська, англійська, російська.

Книга має на меті не тільки розповісти історію роботи групи, залучаючи комплексний багатогранний погляд та уникаючи самореклами і оціночних суджень, – але й протистояти силам забування та знецінення, що давно визначають український культурний ландшафт. Це видання для авторів є однією з форм погляду на себе, боротьби за реальність власної пам’яті та досвіду, а відповідно – за можливість розділити їх з іншими.
Книга Р.Е.П. Революційний Експериментальний Простір вийшла у берлінському видавництві The Green Box у 2015 році. Видання розглядає десять років роботи групи. Стадії формування Р.Е.П. від стихійної спільноти до стабільного об’єднання, що діє як колективний автор, послідовність проектів-серіалів, які тягнуться через роки, безліч виставок і творів у міському просторі у десятках країн, мережева міжнародна робота та практики місцевої самоорганізації, рефлексія стану українського суспільства “між двома Майданами” та дослідження форм власної єдності – це лише частковий перелік тем книги.

Починаючи з листопада 2004 року художники та художниці групи Р.Е.П. зробили ряд анонімних вуличних виставок, здійснили політичний мітинг у чистому полі за містом без свідків та серію інтервенцій у простір масових демонстрації та політичних агітаційних кампаній, перенесли російську нафту та газ контрабандою на територію Європейського Союзу, зробили фіктивну презентацію київської Національної Академії Образотворчого Міистецтва у Віденській Академії Мистецтв, створили власну мову знаків-піктограм і використали її у кількох десятках настіних розписів, зробили євроремонт у середньовічному венеційському палаццо, запросили народних мандрівних співців виконувати на вулицях міст епічну хроніку актів цензури та судових переслідувань художників у різних країнах світу, розрізали стіни Національного художнього музею щоб показати таємні сховища радянської ідеологізованої скульптури, стали кураторами ряду колективних виставок, що окреслили контури художнього покоління середини 2000х. Книга стистематизує ці та інші дії групи й прокреслює ті смислові лінії, на які ці дії нанизуються.

Учасники події: група Р.Е.П. (Ксенія Гнилицька, Жанна Кадирова, Никита Кадан, Лада Наконечна, Леся Хоменко)
Модерує зустріч Тетяна Кочубінська, куратор, історик мистецтва

Про книгу на сайті видавництва: http://www.thegreenbox.net/en/books/rep-revolutionary-experimental-space

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.