EN

Проєкт “Zoom”. Максим Мазур, Андрій Підлісний в Інституті Автоматики

24 вересня о 18.00

Текст організаторів:

Проєкт “zoom” — лабораторне дослідження арт-групи “Інститут автоматики”. Це свідоме “приближення”, спрямоване в історичну перспективу, у минуле. Як в індивідуальній практиці кожного з учасників, так і у своїй спільній творчій роботі, група робить фокус на знайдених об’єктах, що були чи то загублені, чи то забуті колись давно. Предмети, залишаючи майже незмінною власну оболонку, під дією часу зазнають різноманітних впливів і метаморфоз. Разом зі зміною контексту набувають нових сенсів і конотацій. Колись такі вагомі і важливі, зараз вони — лише привиди минулого. І навпаки — сірі й непримітні колись, сьогодні розкриваються в зовсім інших значеннях. Вони унаочнюють плин часу, говорять про його циклічність, засвідчують, що ніщо не зникає безслідно, продовжуючи своє життя в інакшій якості.

Доля цих об’єктів подібна до долі самої інституції, в стінах якої виникло однойменне об’єднання. Втративши свої первинні функції, що визначали її суть у радянські часи, будівля Інституту автоматики сьогодні зберігає попередню форму і назву, але має зовсім інакший зміст і роль. Із радянської технічної установи, яка втратила колишній вплив у своїй галузі, вона перетворюється на мистецьку платформу, набуваючи нового значення в розрізі сучасної культури.

Проєкт “zoom” являє собою своєрідну модель для збірки або вибух-схему з елементів (творів експозиції), що говорять про минуле і його взаємодію з теперішнім. Про швидкість і наслідки технологічного прогресу, які розкриваються за допомогою художньої оптики, що фокусується на деталях, невидимих “неозброєним оком”.

Проєкт триватиме до 26 вересня.

Художні Майстерні Київського Інституту Автоматики<
Нагірна, 22

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.