EN

ПРОЯВЛЕНИЕ ГОРОДА

До 1 марта в пространстве EDUCATORIUM (Киев) можно посмотреть графику Кристины Ярош (Киев) и Анны Ходьковой (Шостка).

 

Кураторский текст: 
“Дует молодих і талановитих художниць, що уже не вперше працює разом, представить свою першу спільну виставку у Києві. Цього разу Крістіна і Аня запропонують глядачам два різні та, водночас, близькі погляди на місто. Абстрактне або конкретне, сучасне, пост-радянське, самотнє, знайоме… Або інше. Пошук визначень залишається за глядачем.

Крістіна Ярош своєю візуальною мовою апелює до колективної свідомості, до досвіду кожного з нас, втілюючи звичні оку «скелети» ліній електропередач та похмурі бетонні патерни радянських парканів чіткими графічними лініями. Натомість у серії гравюр Анни Ходькової постають образи з особистої пам’яті – фігури літніх жінок, втілені з надмірною умовністю, навіть площинністю. Пов’язуючи обидві серії у «Прояві міста», художниці виявляють власне місто на різних рівнях сприйняття.

Крістіна Ярош і Анна Ходькова – засновниці проекту EtchingRoom#1 – майстерні друкованої графіки, яка займається як виставковою, так і освітньою діяльністю. На рахунку художниць багато групових виставок у Києві та інших містах України. Їх роботи часто продаються на українських аукціонах.

Анна Ходькова (нар.1990)
Закінчила ДСХШ ім. Т. Г. Шевченка (2008), Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (2016). Працює в техніках офорту, ліногравюри, шовкографіїї, монотипії, колаграфії. Разом з Крістіною Ярош відкрила графічну майстерню ‘Etching Room #1’. Твори зберігаються у приватних зібрання в Україні та за кордоном.

Крістіна Ярош (нар. 1994)
Закінчила Видавничо-поліграфічний інститут НТУУ “КПІ ім. Сікорського”, відділення книжкової графіки. Разом з Анною Ходьковою відкрила графічну майстерню ‘Etching Room #1’. Учасниця численних виставок в Україні та за кордоном. Твори зберігаються у зібраннях різних країн”.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.