EN

ПРОТЕСТ СТУДЕНТІВ НАОМА

Завтра, о 12.00 в Національній академії образотворчого мистецтва (Київ) відбудеться  мирна арт-акція студентів на підтримку українського художника Спартака Хачанова (за адресою Вознесенський узвіз, 20 – головний корпус НАОМА).

“Вчора праворадикали С14 прийшли до Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури Києві через експозицію студента. Автор виставки Спартак Хачанов закрився в аудиторії через побоювання. Про це Громадському повідомив друг Спартака Олександр Резніков.

Він розповів, що 23 січня на позачерговій нараді викладачі академії вирішили виключити студента Спартака Хачанова з університету.

Після засідання на студента на першому поверсі чекали декілька представників праворадикальної організації С14. Учасник організації Сергій Бондар на своїй сторінці у Facebook виклав фото на підтвердження присутності та назвав студента «ватніком».

Свою присутність в академії представник «С14» пояснив незадоволенням експозицією Спартака Хачанова. Він зазначив, що студент у своїй роботі порівняв чоловічі статеві органи з українськими військовими.

Друг студента, який закрився в аудиторії, зазначив Громадському, що виставка «була антивоєнною».

О 13:50 друг Хачанова повідомив Громадському, що він вже прибув до академії. Представники «С14» на цей момент вже пішли. Студенти викликали поліцію. Їм сказали чекати близько 1,5 години.

Як зазначає «Заборона», 19 грудня під час семестрового перегляду робіт студентів двоє викладачів навмисне зруйнували інсталяцію зі скульптур у формі членів четвертокурсника Спартака Хачанова.

Ідеться про викладача академії та ветерана АТО/ООС Володимира Харченка. Резніков додав Громадському, що викладач, який зруйнував експозицію, погрожував студенту саме організацією «С14».

«Він одразу ж зайняв агресивну позицію…автор не мав змоги захистити свою роботу, пояснити її концепцію… Людина заздалегідь свідомо мала певне ставлення до роботи», — сказало джерело «Заборони» після відкриття експозиції.

«Або ти зараз сам усе це прибираєш, або завтра приходять (нерозбірливо — ред.) і закопують тебе на Подолі», — сказав викладачав під час перегляду робіт.

Він зазначив, що його мають «закопати» за «хамство, за знущання з армії нашої».

Видання додає, що Спартак спробував пояснити, що зобразив «путінську», а не українську армію та запропонував додати до інсталяції російський триколор.

СТАТТЯ ГРОМАДСЬКОГО ПОВНІСТЮ ТУТ

ПОСИЛАННЯ НА ПОДІЮ СТУДЕНТІВ “Спартак Хачанов наш Митець!”.

 

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.