EN

ПРОСТОРИ АННИ МИРОНОВОЇ

До 30 червня в галереї “ЧервонеЧорне” (Канів) можна подивится проектАнни Миронової (Київ)

 

 

Простори – велике узагальнююче, абстрактне. Вони неосяжні та незбагненні, це абсолютний простір Всесвіту і простір в людині. Простір в людині – це простір пам’яті, що сягає часів «творення речей».

Він апелює до власного досвіду і дає той необхідний важливий перший імпульс – поштовх замислитись. Це те, що бачив, переживав, що любиш. За цим словом широта, повітря, поля з клаптиковою ковдрою засіяних ділянок, дикі трави, польові квіти. Простори – це моря, ріки, колір високого неба. Тут вільно дихається і забувшись, разом з птахом долаєш силу тяжіння. Це все що любиш, чим надихаєшся, про що думаєш.

У звичайному розумінні, простір – це вмістилище, у якому розташовані предмети, та відбуваються дії. Звичайно, ми усвідомлюємо його, як тривимірний евклідовий варіант. Образно кажучи – це своєрідна театральна сцена, на якій відбувається послідовний, безперервний ряд подій, розігрується грандіозний Вселенський сюжет за сценарієм. Його ми сприймаємо в часі, в такій невловимій його точці, як «зараз». У фактично не існуючий точці між – здійсненим і майбутнім. Можливо, саме тут, на стику, між «було» і «буде», народжується простір, що характеризує людину як таку – здатну творити.

Це простір в собі – простір творчості. Він, цей простір – це звернення до категорії – «було». Це досвід , пам’ять, в тому числі – генетична пам’ять, та, минаючи поняття «зараз», як практично не існуюче, до світу мрій, фантазій, до майбутнього, того що «буде». Пам’ять – це час, він безжалісно викреслює все не суттєве, без чого минула подія, її сприйняття, набувають філософського звучання, на відміну від миттєвих вражень. Пам’ять відбирає. Відбір – основна умова для того, щоб мистецтво відбулося. Відбір і фантазія – «було» і «буде». Відбір, відкидання зайвого, до якої міри можливе таке очищення – це вже сутність і ризик кожного окремого. Треба розуміти, що мінімалізм, велике узагальнення, так само містить у собі конкретні спогади, як і літературна розповідь. Лише не треба глядачеві силувати себе щось розгадати, шукати прихованого змісту, бо він в кожному з нас. Навпаки – відпустити себе за рухом «графітних хвиль» – емоцій, відкрити для себе цей стан і через таке «очищення» обов’язково згадається щось споріднене вже в своєму внутрішньому просторі. Цей шлях приведе до конкретного особистого.

Анна Миронова

Текст галереї: 

 

Анна Миронова народилась у Києві. У 2007 році закінчила Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури. Отримала диплом магістра. Із 2007 року є членом Спілки дизайнерів України. З 2008 року – член Національної Спілки художників України. Займається живописом, графікою, створює об’єкти та фотографії. Учасниця численних виставок в Україні та за кордоном. На її рахунку 14 персональних проектів та участь у понад 100-та групових виставок. У 2015 році стала лауреатом Всеукраїнської трієнале графіки, у 2017 році – лауреатом премії ім. Олександра Данченка, краща робота року. У 2016 році –одна з 25 у рейтингу Forbes – найуспішніші представники сучасного українського мистецтва у віці до сорока років. Роботи знаходяться в колекціях LCF Law Group, ProCreditBank, Музей історії м. Києва, УКУ, Adamovskiy Foundation, Stedley Art Foundation, МСУМК; та в інших публічних та приватних колекціях в Україні та за кордоном. Живе та працює в Києві.

 

Арт-Резиденція і Канівський Міжнародний Скульптурний Симпозіум «ЧервонеЧорне» є проектами мистецького об’єднання «ЧервонеЧорне», яке сприяє просуванню сучасного мистецтва України, досліджує його взаємозв’язки, етапи розвитку, документує ці процеси, створює дискусійну платформу для міжкультурного діалогу, формує новий імідж України завдяки співпраці з міжнародними художниками, скульпторами та профільними інституціями. Щороку в одному з мальовничих, історично і культурно важливих місць України – м. Каневі –  живуть і працюють художники світового рівня, які мають змогу реалізовувати свої індивідуальні або колективні проекти. Завдяки організації арт-резиденції і скульптурного симпозіуму створюються мистецькі твори, які «ЧервонеЧорне» презентує у вигляді аналітичних видань, мистецьких виставок і саду скульптур у громадському просторі на території Канева.

 

17.05.2019 – 30.06.2019

Адреса: Галерея Червонечорне, Канів, вул. Дніпровська 1.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.