EN

ПРО ВВІЧЛИВІСТЬ ВІЗУАЛЬНОГО

2 грудня, у галереї COME IN (Харків) відбулася зустріч, приводом для якої став проект “Український кубізм. Приблизно”.

Зйомка Ельміри Шемедінової (Київ).

Кураторський текст:

“Про ввічливість візуального. Все, про що ви хотіли запитати”.

Група художників, а саме: Олег Тістол, Юрій Пікуль, Юрій Єфанов, Соня Помогайбо, представили свої роботи в харківській галереї COME IN і вирішили використати можливість поговорити з шанувальниками візуального мистецтва про сам цей спосіб спілкування.
«Картина, ее плоскость, ее двухмерность – самая вежливая форма общения посредством искусства» вважає Олег Тістол. «Это теория Николая Маценко: создайте понятные для всех пиктограммы и общайтесь на уровне дорожного знака. Картина, ее двухмерность, демонстрирует и предлагаемую тобой концепцию, и то, как ты ее предлагаешь – скромно, ненавязчиво, тихо. Ни музыки, ни танцев, ни шума, ни толстых книг, которые непременно нужно прочитать. Что может быть вежливей?»
Розмова йшла не тільки про суть мистецтва, про кубізм як про актуальний спосіб висловлювання, а й про стан справ в сучасному українському мистецтві, і про зв’язок одного з іншим.

Митці Олег Тістол, Юрій Пікуль, Юрій Єфанов, Соня Помогайбо, та куратор проекту “Український кубізм. Приблизно” Інга Естеркіна раді скористатися можливістю подякувати галерею COME IN, а також учасників обговорення,  особливо Наталію Маценко та Романа Мініна, а також Ельміру Шемседінову за зйомку відео.

Один з фрагментів відео.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.