EN

ПРО ВИДАННЯ, ПРИСВЯЧЕНЕ ТВОРЧОСТІ ФЕДОРА ТЕТЯНИЧА


Борис Гриньов (Харків-Київ) про видання, присвячене 80-й річниці від дня народження художника-візіонера Федора Тетянича. НАМУ (Київ), 2022 рік.

 

Текст організаторів:

17 лютого (четвер) о 18:00 у Національному художньому музеї України відбудеться подія з нагоди 80-ї річниці від дня народження художника-візіонера Федора Тетянича. Подія збере відомих мистецтвознавців, колекціонерів та митців — прихильнків творчості Фрипулья.

 В рамках заходу буде презентовано книгу про митця, яку було підготовлено дослідницькою командою PinchukArtCentre й  видано за підтримки «Музею ХХ-ХХI» та ряду інституцій та колекціонерів-донаторів серед яких: Dukat Art Foundation, Grynyov Art Collection, Stedley Art Foundation, Галерея Imagine Point, Ірина та Петер Фітце.

Як зазначають автори-упорядники видання: «книжку присвячено життю і творчості Федора Тетянича (1942–2007) — українського художника, мистецька практика якого охоплювала гепенінги, живопис, графіку, об’єкти, інсталяції в публічному просторі тощо. Тетянич відомий насамперед своєю концепцією «Фрипулья», яка в певний момент перетворилася на ім’я свого автора.

Як митець Федір Тетянич формувався наприкінці 1960-х років, коли в СРСР ще відлунила хрущовська «відлига», а в Європі та США гучно заявили про себе арте повера і «Флюксус». Спосіб існування й відчуття життя як тривалого перформансу багато в чому споріднюють практику Тетянича з цими мистецькими явищами, а водночас він не цурався виконувати монументальні твори на держзамовлення Спілки художників УРСР».

Також в межах події буде анонсовано заходи ініційовані Національним художнім музеєм України у колаборації з Арт-фундацією «Дукат» та родиною Федора Тетянича.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.