EN

ПРО ТРІЄНАЛЕ СКУЛЬПТУРИ ТА ТЕНДЕНЦІЇ

Ольга Собкович (Київ), Юрій Вакуленко (Київ) про проект “3D. Sculpture Vector” (до 1 листопада в “Шоколадному будинку”) та “Всеукраїнську трієнале скульптури”.

Текст організаторів:

З нагоди відкриття другої виставки учасників-лауреатів “Всеукраїнської трієнале скульптури” –  “3D. Sculpture Vector”.

Творчість кожного з 10 цьогорічних учасників-лауреатів добре відома в Україні та за її межами й, поєднуючи авторське бачення та традиції професійної школи, репрезентує багатовекторність розуміння сучасної української пластики.

Метою “3D. Sculpture Vector” є окреслення актуального всеукраїнського зрізу скульптурного простору та унаочнення особливостей його розвитку.

Проведення виставки такого формату було ініційоване 2017 року Національним музеєм «Київська картинна галерея» у рамках розвитку Музею скульптури та декоративно-ужиткового мистецтва, започаткованого 2016 року.

Цієї осені вона проходить вдруге, концентровано демонструючи творчі досягнення тих авторів, що визначають різноманітні вектори розуміння сучасної української скульптури. Це – фігуративні та формальні твори, що демонструють розмаїття пластичних інспірацій та акумулюють звернення до модерністської парадигми, постмодерністського полістилізму та принципів класичного формотворення.

Симптоматично, що учасники виставки належать й до різних художніх шкіл (київська, львівська, харківська), традиції яких певною мірою вплинули на творчі пошуки кожного з мистців.

У трьох залах першого поверху та вперше задіяному екстер’єрному просторі Мистецького центру глядачі побачать твори Костянтина Синицького, Єгора Зігури, Олександра Михайлицького, Василя Корчового, Миколи Перепелиці, Ігоря Гречаника, Крістіни Рідзель, Олексія Золотарьова (усі – Київ), а також Володимира Кочмаря, Саїда Ахмаді (Харків) та Олега Капустяка (Львів). Більшість з учасників – скульптори, чиї імена вже вписані в історію сучасного українського мистецтва.

Кураторки: Марина Стрельцова, Ольга Собкович.

Виставка проходитиме з 30 вересня по 1 листопада.

Мистецький центр «Шоколадний будинок»
філія Національного музею «Київська картинна галерея»
Шовковична, 17/2

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.