Ната Трандафір (Одеса) про перші роботи та реакцію публіки. Сюжет створено за підтримки «Українського культурного фонду».
Ната Трандафір у сюжеті про:
00.00-01.07
Про американських мінімалістів та їхній вплив.
Щодо мінімалістів не знаю, але мій найулюбленіший, який мене надихнув це Френк Стелла. Коли я почала ходити по музеях, мені здавалося, що у нас в Україні такі роботи не приживуться, хоча мені цього завжди не вистачало. І коли я побачила подібне мистецтво, я стала сміливішою і вирішила, що буду це робити хоча б себе. Потім я це почала робити для Ігора Гусєва, тому що він ніжно любить мої роботи.
01.08-02.17
А чому у Вас виникла думка, що у нас це не приживеться? Це пов’язано з тим, що коли ви починали, була якась певна тенденція в мистецтві або наше суспільство любить фігуратив?
Так, деякі маститі колекціонери дивляться на це досі скептично. Це дивно, тому що вони знають, що в тій же ж Америці це класика, на Заході — це норма, але нас це як і раніше…
…кажуть, моя дитина теж так зможе?
Так, це те, що я дуже часто чула.
02.18-03.37
І з приводу самих робіт: Ігор сказав, що це ваші перші роботи такого типу.
Так. До того, як я познайомилася з Ігорем, мені, звичайно, довелося це робити тільки для самої себе. У мене не було матеріалів, все, що було під рукою — це пластик, потім платівки і різний папір. Потім Ігор почав мене змушувати виходити на більші формати. Я і сама цього хотіла. До цього я прораховувала роботу інтуїтивно, а коли вийшли на формати, доводилося думати, як увійти в розміри, в кольори, які кольори повинні йти наступними, і вже починалася математика, геометрія.
03.38-05.48
А якби ви спробували пояснити пересічному глядачеві: в чому складність цього прорахунку?
Зверніть увагу, у Френка Стелли є зовсім прості форми — це просто картина зсередини. Я хотіла іноді поєднати це: і геометрію, і оптичний ефект…
Коли ти виходиш на формат, розумієш, що твою роботу будуть дивитися з якоїсь відстані.
В маленьких роботах для мене важлива була музика самого зображення. На великих форматах я люблю виходити на квадрати, іноді використовую трикутники, а це геометрія, тобто це математика і в кольорі також.