EN

ПРО РОБОТИ ТА ПУБЛІКУ


Ната Трандафір (Одеса) про перші роботи та реакцію публіки. Сюжет створено за підтримки «Українського культурного фонду».

Ната Трандафір у сюжеті про:

00.00-01.07

Про американських мінімалістів та їхній вплив.

Щодо мінімалістів не знаю, але мій найулюбленіший, який мене надихнув це Френк Стелла. Коли я почала ходити по музеях, мені здавалося, що у нас в Україні такі роботи не приживуться, хоча мені цього завжди не вистачало. І коли я побачила подібне мистецтво, я стала сміливішою і вирішила, що буду це робити хоча б себе. Потім я це почала робити для Ігора Гусєва, тому що він ніжно любить мої роботи.

01.08-02.17

А чому у Вас виникла думка, що у нас це не приживеться? Це пов’язано з тим, що коли ви починали, була якась певна тенденція в мистецтві або наше суспільство любить фігуратив?

Так, деякі маститі колекціонери дивляться на це досі скептично. Це дивно, тому що вони знають, що в тій же ж Америці це класика, на Заході — це норма, але  нас це як і раніше…

…кажуть, моя дитина теж так зможе?

Так, це те, що я дуже часто чула.

02.18-03.37

І з приводу самих робіт: Ігор сказав, що це ваші перші роботи такого типу.

Так. До того, як я познайомилася з Ігорем, мені, звичайно, довелося це робити тільки для самої себе. У мене не було матеріалів, все, що було під рукою — це пластик, потім платівки і різний папір. Потім Ігор почав мене змушувати виходити на більші формати. Я і сама цього хотіла. До цього я прораховувала роботу інтуїтивно, а коли вийшли на формати, доводилося думати, як увійти в розміри, в кольори, які кольори повинні йти наступними, і вже починалася математика, геометрія.

03.38-05.48

А якби ви спробували пояснити пересічному глядачеві: в чому складність цього прорахунку? 

Зверніть увагу, у Френка Стелли є зовсім прості форми — це просто картина зсередини.  Я хотіла іноді поєднати це: і геометрію, і оптичний ефект…

Коли ти виходиш на формат, розумієш, що твою роботу будуть дивитися з якоїсь відстані. 

В маленьких роботах для мене важлива була музика самого зображення. На великих форматах я люблю виходити на квадрати, іноді використовую трикутники, а це геометрія, тобто це математика і в кольорі також.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.