EN RU

Приватні колекції сучасного мистецтва в МСМО (Одеса)

Приватні колекції сучасного мистецтва в МСМО (Одеса)

11 грудня о 12.00

Текст організаторів:

З 11 грудня 2020 по березень 2021 в Музеї сучасного мистецтва Одеси відбудеться виставка про феномен колекціонування в Україні.

Виставка «Час збирати» – можливість подивитися на приватні зібрання під новим кутом, а на колекціонера – як на важливу фігуру художнього процесу не тільки в матеріальному, але й в ідеологічному плані. Проект інтерактивний: глядач зможе зануритися в історичний контекст, дізнатися про процеси відбору картин та познайомитися з концепцією створення кожної колекції.

Один із залів МСМО буде перетворений у «кімнату колекціонера», де шпалерна розвіска картин допоможе глядачеві відчути себе власником приватної колекції
мистецтва. Мета кураторів проекту – познайомити ближче з поняттям колекціонування, розвінчати міф про те, що колекціонером може стати лише представник привілейованих верств суспільства, і залучити усіх охочих у процес збирання творів мистецтва. Музей сучасного мистецтва Одеси обрано місцем проведення виставки не випадково. Він на власному прикладі ілюструє, як з приватного зібрання може вирости інституція.

Музей був заснований в 2008 році на базі приватної колекції одесита Михайла Кнобеля, яку придбав Вадим Мороховський.

До експозиції проекту «Час збирати» увійшли роботи, відібрані з приватних зібрань колекціонерів сучасного мистецтва – Андрія Адамовського, Бориса і Тетяни Гриньових, Анатолія Димчука, Вадима Мороховського. Відвідувачі виставки зможуть побачити рідкісні роботи легендарних Марка Шагала, Сальвадора Далі, Василя Єрмілова, Зінаїди Серебрякової, Тетяни Яблонської та відомих сучасних художників, серед яких Арсен Савадов, Влада Ралко, Валерія Трубіна та багатьох інших.

Партнери проекту :
Adamovskiy Foundation
Колекція Гриньових
Dymchuk Gallery

Усі заходи проводяться, суворо дотримуючись правил безпеки під час карантину. Просимо під час заходів користуватися масками та дотримуватися дистанції у 1,5 метри між відвідувачами. Кількість відвідувачів, які одночасно можуть знаходитись у приміщенні, не повинна перевищувати 20 осіб.

Вартість квитка — 60 гривень

Музей сучасного мистецтва Одеси
Леонтоновича, 5 (колишня Белинського), Одеса

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.