EN RU

Прийом заявок на участь у «Візіократія» продовжено до 20 січня!

Прийом заявок на участь у "Візіократія" продовжено до 20 січня!

Прийом заявок до 20 січня 2021 року

Текст організаторів:

Дорогі друзі! З радістю повідомляємо, що прийом заявок на участь у проекті візуального мистецтва «Візіократія» ПРОДОВЖЕНО до 20 січня 2021 р.

Анотація

Наше сприйняття має особливу чутливість до візуальних атрибутів краси, процвітання та успіху.

Саме тому світові імперії використовували в своєму звеличенні золото, квіти, оголене тіло та радісні обличчя.

Той, хто міг дозволити собі всю цю розкіш, опинявся всередині ореолу слави, навіть діючи всупереч моралі та інтересів суспільства. А все тому, що приваблива картинка знижує критичне мислення, активуючи передчуття задоволень. В такий спосіб візіократія направляє зір, змушуючи суспільство асоціювати суб’єкт влади тільки із змінами на краще.

Спроби радикальної емансипації від цього архаїчного феномену з’явились тільки в експериментах авангардистів. Квадрат Малевича фактично став передвісником нової хвилі іконоборства, яка в різних формах триває і по нині.

Однак перебудувати візуальну культуру не так просто. Адже навіть там, де зникають зображення, їх місце зазвичай займає література та ідеологія, розвиваючи залежність від дискурсу.

Традиція підкоряти свідомість емоційно забарвленим картинкам, словам і текстам є настільки сильною, що її деконструкція переважно асоціюється із хаосом та божевіллям.

Візіократія міцно вросла в масову культуру, проте усвідомлення цього факту відбувається хіба що на території сучасного мистецтва.

Організатор: Інститут проблем сучасного мистецтва

Куратори: Андрій Сидоренко, Ірина Яцик.

Заявки на участь у проекті приймаються від художників до 20 січня 2021 р. на електронну адресу ipsmproject@gmail.com

Важливо, щоб заявка містила назву, концепцію, технічний опис та візуалізацію проекту, а також CV авторів (найбільш важливі творчі та біографічні події). До участі в open call приймаються всі види візуального мистецтва.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.