EN

ПРИХОВАНЕ


Виставку Володимира Буднікова  (Київ) можна подивитися в арт-центрі “Я Галерея” (Київ) до 16 березня.

Проект демонструє незвичний глядачеві підхід до репрезентації творів мистецтва. Автор вибудовує експозицію від зворотного — ховаючи зображене на малюнках замість того, щоб показувати його. Художник згортає малюнки в рулони, перетворюючи їх на просторові об’єкти, що нагадують фрагменти античних колон у музейних вітринах. Роботи Володимира Буднікова експонуються неначе на межі двох станів — робочого складування в майстерні та музеєфікації — обидва з яких провокують до роздумів про те, у чому полягає цінність мистецького твору. Приховане там, де зазвичай відбувається демонстрація, змушує переосмислити процес сприйняття мистецького жесту. Глядач позбавляється можливості зупинитися на зображенні як звичній для сприйняття поверхні, бо намальоване — або заховане або навмисне не освітлене як годиться.

У проєкті «Приховане» використані об’єкти з різних серій, поєднання яких у спільному просторі декларує їх тематичну спорідненість. Циліндрична форма згорнутих аркушів багаторазово повторюється у скульптурі «Сховок для світла» та в керамічних сувоях-світильниках. Володимир Будніков знов і знов ставить питання до видимого, наголошуючи на тому, що головним у проєкті є світло, яке виступає тут у якості теми і смислу водночас. Глядачеві запропоновано зосередитися на процесі виходу світла з прихованого джерела на волю, його з’яві.

Володимир Будніков пропонує нам подумки «розпакувати» архів, що кардинально відрізняється від сховища документів. У «Прихованому» обстоюється неподільність енергії мистецького твору, який не виникає завдяки простому поєднанню правильних компонентів. Це — таємнича прихована матерія, що часом здатна випромінювати світло.

Влада Ралко

Ya Gallery
Хорива, 49Б

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.