EN

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ВИДАННЯ ПРО ФЕДОРА ТЕТЯНИЧА / ФРИПУЛЬЯ

Презентація в Національному художньому музеї України. Коментар мистецтвознавиці та співкураторки виставки Тетяни Жмурко (Київ).

Текст організаторів:

17 лютого в Національному художньому музеї України відзначили день народження Федора Тетянича / Фрипулья та презентували видання, присвячене українському художнику-візіонеру, якому цього року мало б виповнитися 80 років.

Книгу було підготовлено дослідницькою групою PinchukArtCentre з нагоди виставки «Федір Тетянич. Канон Фрипулья» під кураторством Валерія Сахарука. Понад три роки видання, упорядковане Тетяною Жмурко та Тетяною Кочубінською, чекало на публікацію, яка здійснилася завдяки ініціативі Арт-фундації «Дукат» та фінансовій підтримці низки колекціонерів: Grynyov Art Collection, Stedley Art Foundation, Галерея Imagine Point, Ірина та Петер Фітце.

«Федір Тетянич / Фрипулья» — перше опубліковане дослідження життя та творчості художника. У книзі подано його детальну біографію та проаналізовано ключові теми та види його мистецьких практик — від монументалістики та перформансів до текстової спадщини. Серед авторів статей: Інна Булкіна, Тетяна Жмурко, Тетяна Кочубінська, Валерій Сахарук. Дизайн видання розробила Альона Соломадіна, яка зазначила, що ідея верстки та стилістичні прийоми перегукуються з каталогом, який змакетував сам Федір Тетянич наприкінці 1990-х – початку 2000-х рр. Видавці висловили окрему подяку родині митця — Ганні, Богдану та Ладі Тетяничам за участь у реалізації дослідження.

Окрім презентації книги, було анонсовано масштабну ретроспективну виставку Фрипулья, яка відбудеться восени 2022 року в залах Національного художнього музею України.

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.