EN

Презентація результатів всеукраїнського опитування про культурні права людей з інвалідністю 

20 жовтня 2021, о 14.00. Музей історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7.

Текст організаторів:

“64% людей з фізичними порушеннями в Україні не відвідують заклади культури” 

Команда громадської організації людей з інвалідністю Fight For Right у партнерстві з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) провела перше в Україні репрезентативне опитування щодо стану дотримання культурних прав людей з різними видами інвалідності. Основною метою було з’ясувати запит людей з інвалідністю на культурний продукт, дізнатися про їхні очікування щодо змін у культурній сфері на найближчий час та сформувати загальне уявлення щодо доступності мистецтва та культури в Україні. Сформовані рекомендації за результатами дослідження стануть основою для вироблення всеохоплюючих інклюзивних культурних політик органами державної влади та місцевого самоврядування. 

Спікер(к)и: 

Юлія Сачук, голова громадської організації людей з інвалідністю Fight For Right 

Ярослав Петраков, генеральний директор Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури та інформаційної політики України 

Оксана Прасюк, керівниця аналітичного відділу Українського культурного фонду 

Проф. Володимир Паніотто, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології 

Леоніда Пономарьова, депутатка Київської обласної ради VIII скликання Надія Добрянська, аналітикиня дослідження 

Під час заходу буде забезпечений переклад жестовою мовою. 

Попередня акредитація журналістів/ок є обов’язковою. Акредитуватись можливо за електронною адресою:

t.herasymova@gmail.com, або за телефоном: +380963955396 – Таня Герасимова. 

Увага! В якості заходу безпеки ми попросимо учасників/учасниць презентації показати на вході негативний тест на коронавірус або дійсний сертифікат про вакцинацію. 

Дослідження було проведено в рамках проекту “Мистецтво для всіх: дослідження ситуації з дотриманням культурних прав людей з інвалідністю в Україні” за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів. Проєкт направлений на вивчення запиту людей з різними типами інвалідності на культурний продукт шляхом проведення серії фокус-груп, анкетування і всеукраїнського соціологічного опитування. Проєкт виконується ФОП Сачук Юлія Миколаївна. 

Громадська організація Fight For Right – правозахисна організація людей з інвалідністю, заснована в 2017 році самими людьми з інвалідністю. Нашою візією є світ, в якому кожен і кожна знає та поважає права людини. Ми працюємо, адвокатуючи та лобіюючи зміни в державній політиці щодо прав людей з інвалідністю, займаємося аналітичною, інформаційною та навчально-просвітницькою діяльністю. Більше про діяльність організації можете дізнатись на сайті: https://ffr.org.ua

МІТЄЦ надає майданчик для вільного висловлювання, але залишає за собою право не поділяти погляди героїв порталу.